Посольство України в Республіці Сенегал

, Київ 22:10

Політичні відносини між Україною та Республікою Ліберія

Визнання України: 24 вересня 1998 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 24 вересня 1998 р. шляхом підписання відповідного Протоколу міністрами закордонних справ обох країн у м. Нью-Йорк.

Неефективність державного апарату й судової системи, поширення тіньової економіки, нерозвиненість інституційних спроможностей і рудиментарність економічної інфраструктури Ліберії є основними перепонами на шляху активізації двосторонніх відносин.

Зазначені фактори не дозволили наразі використати тривалу присутність українських миротворців у складі Місії ООН у Ліберії UNMIL, яка потенційно є вагомим політичним каталізатором розвитку співробітництва.

Делегація Ліберії підтримала проекти резолюцій ГА ООН "Територіальна цілісність України" у березні 2014 р. та "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)" у листопаді 2016 р. та у грудні 2017 р.

Станом на жовтень 2017 р., 105 українських миротворців перебували у складі Місії ООН в Ліберії (завершила свою діяльність у лютому 2018 р.)

16 липня 2015 р. відбулася телефонна розмова Міністрів закордонних справ України та Ліберії.

11 липня 2017 р. Посол України в Сенегалі та Ліберії (за сумісництвом) Олександр Овчаров вручив Вірчі Грамоти Президенту Республіки Ліберія Елен Джонсон Сірліф.

22 січня 2018 р. Посол України в Ліберії (за сумісництвом) О.Овчаров був присутнім на церемонії інавгурації новообраного президента Ліберії Джорджа Веа. Під час поїздки представник України був прийнятий віце-президентом Ліберії пані Джуел Тейлор.