AMBASSADE D'UKRAINE EN REPUBLIQUE DU SENEGAL

Kyiv 07:43

Interview de l'Ambassadeur d'Ukraine en République de Guinée Andriy Zayats à l'hebdomadaire guinéen "l'Indépendant"

24 mai 2012, 11:25

Гвінейський тижневик «Енденпандан» №987 від 24 травня 2012 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Traduction de l’interview de l’Ambassadeur d’Ukraine Andriy Zayats à l’hebdomadaire guinéen « L’Indépendant » n°987 du 24 mai 2012Андрій Заяць, Посол України в Гвінеї погодився дати інтерв’ю вашому тижневику напередодні остаточного від’їзду з Конакрі до Дакару, де віднині Україна матиме своє дипломатичне представництво. Андрій Заяць не казенною мовою відверто відповідає на запитання нашого кореспондента.

- Пане Посол, Ви готуєтесь до від’їзду з Гвінеї у зв’язку закінченням Вашої насиченої місії. Якими є Ваші почуття напередодні від’їзду?

- Я від’їжджаю зі Конакрі, але не остаточно. Мій уряд прийняв рішення перенести Посольство з Конакрі до Дакару. Однак я продовжую бути акредитованим у Гвінеї з резиденцією в Дакарі. Отже моя місія ще не завершилась. Відтак було б зарано підбивати остаточні підсумки.- Які спогади залишаться у Вас від перебування у Гвінеї?

- Спогадів багато, адже я провів тут більше чотирьох років. З лютого 2008 року, коли я приїхав, у країні відбулося дуже багато подій. Моя місія в Гвінеї була насичена подіями, а отже і спогадами. Моїм першим відкриттям став гвінейський народ – щедрий, відвертий і працелюбний. Це залишиться моїм найпершим спогадом. Але в спогадах залишаться також труднощі перехідного періоду, безчинства проти цивільного населення у вересні 2009 року, а також масове насильство у період між двома турами президентських виборів 2010 року. Список можна продовжити. Гвінейський народ дуже настраждався за свою історію, тому цілком обґрунтовано сподівається на покращення умов життя і повагу до своїх прав.- Чи могли б Ви, пане Посол, окреслити стан українсько-гвінейського співробітництва протягом останніх років?

- Як я вже казав, ще зарано підбивати остаточні підсумки, адже моя місія ще не завершилась. Серед галузей, про які я можу з гордістю говорити, перше місце займає вища освіта. Саме після мого приїзду 2008 року Україна відновила програму надання державних стипендій для Гвінеї. Ми навели порядок з оформленням віз для гвінейських студентів. Звісно, з одного боку це призвело до зростання частки відмов. Однак з іншого боку це дозволило нам значною мірою усунути проблеми, з якими гвінейці стикалися під час перебування в Україні. Іншою галуззю, де можу впевнено говорити про успіхи, є торгівля. Якщо не помиляюсь, Україна є четвертим чи п’ятим експортним партнером Гвінеї. Незважаючи на політичну нестабільність протягом 2009-2010 рр., ми змогли принаймні зберегти наші позиції. Сподіваюся, що економічні зміни, які нині відбуваються в Гвінеї, ще більше заохотять до співпраці компанії двох країн.- Доля гвінейських студентів часто є дуже важкою. Нещодавно до редакції звернулася одна пані, син якої заплатив багато років тому 4-5 тис. євро посереднику за навчання в Україні. Дитина опинилася в дуже скрутних умовах в Україні. Зрештою, українські власті навіть придбали йому авіаквитка для повернення додому. Зараз він знаходиться в Марокко. Чи відомі Вам такі випадки?

- Звісно, так. Врегулювання статусу іноземців, які нелегально перебувають в нашій державі, належить до компетенції властей в Україні. Звичайно, Посольство теж має певну роль у цьому процесі. Відтак, ми робимо все, аби студенти (адже саме студенти є найчисельнішою категорією) не опинялися в Україні без засобів для існування. Якщо йдеться не про державних стипендіатів, видатки яких значною мірою покриває уряд України, то студенти мають розраховувати виключно на фінансові спроможності своїх родин. Іноземні студенти в Україні не мають права на працевлаштування. Отже, протягом п’яти років саме їхні родини мають їх утримувати. Протягом 2004-2007 рр. майже щомісяця з України доводилося депортувати гвінейців-нелегалів. З кінця 2008 року – це одиничні випадки. Щорічно йдеться про три, чотири, максимум п’ять випадків депортації. Вважаю, що нам вдалося навести лад у цьому процесі. Заявники отримують візи в повній прозорості і з розумінням того, які наслідки, у т.ч. фінансові, тягне їхнє навчання в Україні.- Пригадую, не так давно, Ви вступили в боротьбу з піратством біля гвінейських берегів. Одне з українських суден навіть стало жертвою піратів. Чи з того часу становище покращилось?

- Справді, у вересні 2011 року на торговельне судно під британським прапором з українським екіпажем на борту було вчинено піратський напад неподалік узбережжя в Конакрі. Спільно з колегами зі світових морських потуг ми спробували привернути увагу властей до серйозності цієї проблеми передусім для соціально-економічного розвитку Гвінеї, яка імпортує переважну частку товарів саме морським шляхом. Гадаю, ми змогли досягти мети. Гвінейська держава виділила кошти для зміцнення матеріально-технічної бази ВМС, які практично не мали плавзасобів для патрулювання територіальних вод. Було також зроблено зусилля щодо покращення дисципліни серед військовослужбовців. Тому я вважаю, що з загальної точки зору результат є позитивним. Що ж стосується згаданого на початку конкретного нападу, незважаючи на запевнення властей щодо початку слідства, ми не маємо жодної інформації, яка б свідчила, що воно дало хоч які-небудь результати.- Провернімося до теми Вашого від’їзду. Якщо не помиляюсь, Посольство України в Гвінеї остаточно переїздить до Дакару. Могли б Ви пояснити причини такого рішення?

- Як я пояснював під час своїх чисельних зустрічей з гвінейськими властями, немає жодної політичної мотивації цього рішення. Україна не має Посольств в усіх державах Африки. Тому наші Посольства мають регіональні функції. Виходячи з практичної та логістичної точки зору, мої власті вважали, що більш зручно мати Посольство в Дакарі. Маю також визнати, що це буде також дешевше. Конакрі стає за дорогим містом для іноземців, передусім з точки зору оренди житла.- Отже Посольство України було єдиним у регіоні?

- Так. Наш консульський округ охоплює 8 країн від Кабо-Верде до Кот-дІвуару. Наразі до Конакрі складно дістатися з багатьох цих країн.- Ми дізналися, що Україна запросила урядову делегацію Гвінеї, однак візит не відбувся. Чи цей прикрий інцидент не прискорив прийняття рішення?

- Дійсно, гвінейська делегація мала здійснити візит до України. На жаль, за 2 дні до приїзду, гвінейська сторона скасувала візит. Таке може статися у відносинах між будь-якими країнами. Часто виникають обставини, які неможливо передбачити. Однак цей випадок не мав значення при прийнятті рішення щодо посольства. Ще раз підкреслюю, що саме практичний і прагматичний аспект превалював при прийнятті рішення щодо закриття Посольства в Конакрі та відкриття Посольства в Дакарі.- Ваше останнє послання?

- Гвінейському народові та вашим читачам адресую послання національного єднання. Без єднання і без прозорості Гвінея не зможе прискорити темпи свого розвитку. Допоки перехідний період не завершено, а його буде завершено лише після парламентських виборів, прийнятними для всіх сторін і для міжнародної спільноти, країна продовжуватиме боротися з щоденними труднощами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&nb

Source:  | «Енденпандан» Auteur: А.Заяць, Посол України в Сенегалі

Dernières interviews

Interview du Chargé d'affaires de l'Ukraine en République du Sénégal A.Barabulia à la chaîne de télévision sénégalaise Bichri TV | 24 mai, 19:41

Dans le cadre de la célébration de la Journée de l'Afrique, le Chargé d'affaires de l'Ukraine, A. Barabulia, a accordé une interview à la chaîne de télévision sénégalaise Bichri TV, dans laquelle il a touché les questions de la coopération bilatérale entre l'Ukraine et le Sénégal.
Interview | Source: ПУ в Сенегалі | Auteur: Mamadou Siré SY

Interview de l`Ambassadeur d`Ukraine S.E.M. Oleksandr Ovcharov au magazine sénégalais «Nouvel Horizon» | 26 septembre 2017, 15:06

A l'occasion de Jour de l'Indépendance de l'Ukraine Ambassadeur extraordinaire et plénipotentiaire d`Ukraine S.E.M. Oleksandr Ovcharov a donné, ci-dessous, une interview au magazine sénégalais «Nouvel Horizon» qui a été publiée dans son édition du 21-27 septembre 2017.
Interview | Source: ПУ в Сенегалі | Auteur: S.THIAM

Interview de l`Ambassadeur d`Ukraine S.E.M. Oleksandr Ovcharov au magazine sénégalais «Nouvel Horizon» | 26 août 2016, 19:12

A l'occasion de Jour de l'Indépendance de l'Ukraine Ambassadeur extraordinaire et plénipotentiaire d`Ukraine S.E.M. Oleksandr Ovcharov a donné, ci-dessous, une interview au magazine sénégalais «Nouvel Horizon» qui a été publiée dans son édition du 25-30 août 2016.
Interview | Source: ПУ в Сенегалі | Auteur: S.THIAM

Interview de l'Ambassadeur d'Ukraine Andriy Zayats au "Sud Quotidien" (Sénégal) | 02 janvier 2013, 16:39

 Ambassadeur d’Ukraine au Sénégal, Son Excellence, M. Andriy Zayats, se prononce sur la coopération entre les deux pays. Il encourage par ailleurs le Sénégal à initier un cadre législatif plus incitatif pour l’investissement privé dans le secteur de l’énergie.  Son Excellence aborde aussi la question des droits de l’homme en Ukraine, avec notamment l’emprisonnement de l’opposante historique, l'ancien premier ministre Mme Youlia Tymoshenko et  les relations avec la Russie. 
Interview | Source: Sud Quotidien |