Міністерство закордонних справ України встановило гарячу лінію для іноземних студентів, які бажають покинути Україну у зв'язку із збройною агресією росії .
Всі хто потребує допомоги можуть дзвонити, Viber або Telegram, за наступними номерами:
+380934185684
+380679070725
+380987625180
Також було створено опитувальник для збору основної інформації про студентів та їхнього місцязнаходження для того, щоб їм порадити про доступні способи їхнього відправлення: https://cutt.ly/qAi9vBJ.
Уряд України знаходиться у тісному контакті із дипломатичними міссіями та консульствами іноземних країн для гарантування безпеки їхнім громадянам та забезпечення можливості їхнього повернення до їхніх країн як можна скоріше.
Українська прикордонна служба у тісній взаємодії із своїми колегами із сусідніх Європейських країн та Молдови роблять все можливе для прискорення пропуску громадян з України та ніколи не створювали перепон для перешкоджання.
Міністерство хоче повідомити, що всі пункти пропуску на західному кордоні відкриті 24 години на добу. Процедуру перевірки було максимально спрощено, а також і перелік необхідних документів.
В Україні немає дискримінації в залежності від раси, кольору шкіри та національності, включаючи процес перетину державного кордону іноземцями. До всіх національностей застосоувється принцип "живої черги".
У відповідності до міжнародного гуманітарного законодавства, пріорітет надається жінкам та дітям. Всі чоловіки, як громадяни України так і іноземці, проходять контроль після жінок, дітей та людей у віці.
Всіх людей на кордоні просять дотримуватись законодавства та порядку, діяти відповідально, і світлі складної ситуації. Це дасть змогу Деражавній Прикордонній Службі України прискорити процес перетину кордону. Всіх, хто перетинає кордон просять підготувати документи та зосередитись як це можливо. На додаток, ми просимо всіх, хто перетинає кордон виказувати взаємну повагу та розуміння всім на кордоні у ці дуже нелегкі часи. Співробітники прикордонної служби працюють цілодобово, у цих важких умовах, для того щоб зробити перетин якомога швидким та прямим.
Ми б хотіли наголосити, що постійна важка гуманітарна ситуація в Україні, включаючи ситуацію на західному кордоні України, яка була викликана збройною агресією Російської Федерації проти України. Росія несе повну відповідальність ха вбивста та поранення невинних людей, знищення громадської інфраструктури, створення перепон для безпечного уходи іноземних громадян.
Україна закликає іноземні уряди вимагати від Президента Путіна негайної зупинки війни в Україні. Це дозволить стабілізувати ситуацію та більш сфокусуватись на безпеці населення, включаючи іноземних студентів.
В умовах воєнного стану у 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах вищої освіти України здійснюється за дистанційною або змішаною формами.
Атестація здобувачів ступеня вищої освіти у 2022 році здійснюється у формі, визначеній відповідним закладом вищої освіти України.
У разі коли заклад вищої освіти, який розташований у районі (зоні) ведення воєнних дій, не має можливості забезпечити належні та безпечні умови проведення такого іспиту, атестація здобувачів вищої освіти за погодженням з центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить заклад вищої освіти, здійснюється шляхом визначення відповідності результатів навчання здобувачів вищої освіти вимогам освітньої програми.
Отже, іноземні студенти, які прагнуть повернутися з метою продовження або закінчення свого навчання у закладах вищої освіти України мають можливість долучитися до освітнього процесу з урахуванням особливостей його організації у період воєнного стану.
З будь-яких питань щодо навчання або отримання відповідних документів про освіту іноземні студенти мають звертатися безпосередньо до закладів вищої освіти України.
У разі необхідності вирішення термінових питань іноземні студенти також можуть звертатися на гарячу телефонну лінію, створену державним підприємством «Український державний центр міжнародної освіти» МОН на період дії воєнного стану, за номером +38 067 402-63-61 (whatsapp, viber, telegram).
Окрім цього працюють електронні адреси центру: [email protected] – для офіційного листування; [email protected] – для реєстрації запрошень на навчання; [email protected] – для суб’єктів господарювання, які мають із закладами освіти України угоди про надання послуг з набору іноземців як кандидатів на навчання.
Увага!Атестація здобувачів ступеня вищої освіти за спеціальностями галузі знань 22 “Охорона здоров’яˮ в умовах воєнного стануу 2021/22 навчальному році здійснюється з урахуванням особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 316, і передбачає таке:
перший етап єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти не проводиться та переноситься на наступний рік навчання. Переведення здобувачів ступеня вищої освіти третього року навчання на наступний рік здійснюється за результатами успішного виконання освітньої програми;
другий етап єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти, які випускаються у 2022 році, не проводиться;
основною формою атестації здобувачів ступеня вищої освіти, які випускаються у 2022 році, є комплексний практично-орієнтований кваліфікаційний іспит, проведення якого в очному та/або дистанційному форматі забезпечують заклади вищої освіти.
ДО УВАГИ ОСІБ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬ ПЕРЕТИН КОРДОНУ З КРАЇНАМИ ЄС ТА РЕСПУБЛІКОЮ МОЛДОВА
Повідомляємо, що отримати консультацію з окремих питань перетину кордону можна за телефонами:
Західне регіональне управління – (032) 275 62 90.
Кордон з Республікою Польща
Волинський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Волинської області) – тел. (033) 272 09 20.
Львівський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Львівської області) – тел. (032) 239 01 23.
Кордон із Словацькою Республікою, Угорщиною
Чопський прикордонний загін (кордон зі Словацькою Республікою, Угорщиною) – 067 181 42 67.
Кордон з Румунією, Республікою Молдова
Чернівецький прикордонний загін – (кордон з Румунією, Республікою Молдова у межах Чернівецької області) – (037) 259 19 49.
Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Республікою Молдова у межах Вінницької області) – (043) 376 01 41.
Звертаємо увагу, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами.
У виключних випадках щодо осіб, які прямують за кордон з метою евакуації, лікування можуть прийматися окремі рішення щодо їх пропуску. При цьому, чим більше документів, виданих державними органами України, в тому числі які підтверджують гуманітарну мету поїздки, особа зможе надати на паспортний контроль, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина.
Також нагадуємо, що в період дії правового режиму воєнного стану можливий виїзд дітей до 16 років у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.