• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Україна. Окремі протиепідемічні заходи
Опубліковано 07 липня 2021 року о 16:20

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 під час здійснення паломництва іноземними громадянами на території України на період карантину, Міністерство охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) інформує про зміни у правилах в’їзду в Україну та перебування іноземних громадян на території держави згідно постанови Кабінету Міністрів України № 787 від 28.07.2021 року, яка набрала чинності з 05 серпня 2021 року. 

З більш детальною інформацією можна ознайомитись на сайті МЗС України у розділі "Роз'яснення МОЗ України щодо змін у правилах в’їзду в Україну іноземних громадян"

З Постановою № 6 можливо ознайомитися на офіційному сайті МОЗ України.

З 20 вересня в Україні почнуть діяти оновлені карантинні норми та обмеження.

        До адаптивного карантину, який було вперше встановлено 22 травня 2020 року, Україна повернулась з 24 лютого 2021. Він передбачає 4 рівні епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19, як по всій території країни, так і в кожному окремому регіоні – "зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний" рівні.

       Новою Постановою КМУ № 954 від 13 вересня 2021 було внесено деякі зміни щодо карантинних норм, обмежень та виключень в залежності від епідеміологічної ситуації.

     Зокрема, при встановленні "жовтого" рівня обмеження не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів, організатори масових заходів матимуть підтвердження хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19 або доказ того, що нещодавно перехворіли, або негативний тест не старше 72 годин.

     У разі введення "червоного" рівня готелі й інші заклади розміщення, ресторани, заклади культури та розважальні заклади тощо працюватимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів матимуть підтвердження повного курсу вакцинації або доказ того, що нещодавно перехворіли, або негативний тест не старше 72 годин.Варто зазначити, що доказ перенесеної хвороби та негативний результат тесту прийматимуться лише у вигляді COVID-сертифіката. 

     Для українських громадян - це Дія (функціонал ще в розробці), для іноземних громадян - digital COVID certificate, або аналогічний документ, виданий установами держав-членів довірчої мережі Європейського Союзу.

          Жодні обмеження, окрім носіння захисних масок, не застосовуватимуться до дітей віком до 18 років.

        Нагадаємо, що зміна рівнів епіднебезпеки в Україні відбувається лише після винесення офіційного рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

         Більш детальну інформацію можна знайти на сторінці VISIT Ukraine у Facebook або на вебсторінці VISIT Ukraine у мережі Інтернет. 


сенегал - щодо нових умов карантину

 З опівночі 23 вересня по всій території країни буде встановлено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки - офіційне рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуаційПерехід до "жовтої зони" не вплине на чинні правила перетину кордону та роботу транспорту 

🟡 При "жовтому" рівні в Україні діятимуть такі карантинні обмеження:• Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;


• Не більше 4 осіб має розміщуватись за столиком в закладі громадського харчування (без урахування дітей віком до 18 років), а відстань між столами - мінімум 1,5 метри;
• Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
• Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі.

Проте обмеження та заборони не будуть застосовуватися, якщо всі гості, учасники (відвідувачі), крім осіб до 18 років, та щонайменше 80% працівників закладів розміщення, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів, організатори масових заходів матимуть:

 • підтвердження хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19 (слід користуватися іноземними документами, що підтверджують отримання вакцини, схваленої ВООЗ; міжнародними свідоцтвами; “жовтими” чи “зеленими” внутрішніми COVID-сертифікатами; довідками 063-О), або
 • доказ нещодавно перенесеної хвороби (у вигляді COVID-сертифікату), або
 • негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тестування на антиген не старше 72 годин.Від дітей віком до 18 років не вимагатимуться довідки та не застосовуватимуться обмеження, окрім носіння захисних масок


 

“Жовті” внутрішні COVID-сертифікати в застосунку Дія вже сьогодні можуть згенерувати користувачі iOS  "Жовтий" COVID-сертифікат – це підтвердження отримання першої дози вакцини на території України строком дії 120 днів

 З цим документом українець має змогу повернутись додому з будь-якої країни світу без вимоги дотримання самоізоляції. А також уникнути запроваджених карантинних обмежень в громадських місцях, відвідувати масові заходи, спортзали тощо при "жовтому" рівні епідемічної небезпеки. 

Як згенерувати "жовтий" сертифікат - оновити застосунок до останньої версії в AppStore;- натиснути “Послуги” ➡️ “COVID-сертифікати" ➡️ "Отримати сертифікат";- підписати згоду на передання ваших даних Дія.Підписом.
Коли Дія знайде інформацію щодо вашої вакцинації в електронних реєстрах, сертифікат з жовтою позначкою одразу підтягнеться в застосунок.

📌 Згодом вони стануть доступними і для власників Android, наразі очікується підтвердження від Google Play.⚡️ Крім того, сьогодні Міністерство цифрової трансформації України оголосило про можливість генерації міжнародних COVID-сертифікатів на поталі Дія, які можна буде роздрукувати

Тобто всі, кому не вдалось згенерувати документ у смартфоні, тепер можуть зробити це через сайт Дія. Роздруківка з сайту рівносильна з додатком. Ті країни, які приймають нашу Дію, як доказ проходження курсу вакцинації, приймуть і цей роздрукований COVID-сертифікат 📄Головне – на ньому повинен бути чіткий QR код, щоб не виникло проблем під час сканування.

➡️ Які країни вимагають підтвердження вакцинації, якою вакциною та в якому вигляді приймають документи, дивіться на порталі https://visitukraine.today/departure/uaВнутрішні СOVID-сертифікати - стисло про головне ⚠️

Тепер внутрішній COVID-сертифікат можна отримати вже після першого щеплення вакциною від COVID-19.

🟡 Так званий "жовтий" сертифікат можна отримати після першого щеплення дводозною вакциною від COVID-19. Він допоможе в'їхати в Україну без вимоги дотримання самоізоляції та уникнути карантинних обмежень "жовтого" рівня.

🟢 Так званий "зелений" сертифікат означатиме проходження повного курсу вакцинації - його можна отримати після другого щеплення дводозною вакциною або через 14 днів після щеплення однодозною вакциною. Наявність "зеленого" сертифікату дозволить в'їхати в Україну без вимоги дотримання самоізоляції та уникнути обмежень у будь-якій карантинній зоні, в тому числі, "червоній".

Загалом анонсовано, що різні COVID-сертифікати міститимуть інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19.

Отримати документ можна на платформі Дія - цифровий на смартфоні, паперовий можна буде згодом завантажити з порталу та надрукувати. 

При цьому COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх можна на звичайному білому папері, головне - щоб було чітко видно QR-код 


Усі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися від COVID-19

За повідомленням Міністерство охорони здоров'я України іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яких визнано біженцями або які потребують додаткового захисту, мають право на безоплатне щеплення.

Для реєстрації та внесення даних до електронної системи охорони здоров’я потрібно мати один (або кілька) з документів, що посвідчують особу:

 • паспорт громадянина України;
 • тимчасове посвідчення громадянина України;
 • свідоцтво про народження (для осіб віком до 14 років) або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, легалізований у встановленому порядку; 
 • посвідка на постійне проживання в Україні;
 • посвідчення біженця;
 • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

 

Для іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, медичні послуги мають покриватись за рахунок власних коштів, коштів добровільного медичного страхування чи інших джерел, не заборонених законодавством. Проте сама вакцина від COVID-19 є безоплатною.

 Іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають в України, на підтвердження першого щеплення отримують довідку 063/о "Карта профілактичних щеплень", оскільки їхні дані не вносяться до електронної системи.

Якщо іноземець або особа без громадянства зробила перше щеплення від COVID-19 за кордоном, то вона може записатися на друге щеплення відповідною вакциною (за наявності) в Україні та отримати його на підставі документа про щеплення, виданого в іншій країні. 

Усі іноземці та особи без громадянства, які пройшли повний курс вакцинації, можуть отримати паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 у лікаря, який проводив щеплення, або, якщо вони підписали декларацію з сімейним лікарем, то цей документ можна отримати в нього.Зауважте  

Для проживаючих в Україні іноземців наразі недоступний цифровий сертифікат вакцинації в додатку Дія.

Записатися на вакцинацію можна до найближчого пункту щеплення чи центру вакцинації онлайн або за їхніми контактними телефонами  


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux