• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
Паспортні дії
Опубліковано 17 березня 2022 року о 13:24
Починаючи з 01 березня цього року Консульський підрозділ Посольства України в Сенегалі розпочало прийом документів на продовження строку дії закордонних паспортів та внесення до них відомостей про неповнолітніх дітей.


Такі дії вчиняються безоплатно в день звернення.

Прийом документів здійснюється без попереднього запису в порядку живої черги.

Увага! Громадяни, які подорожують з інших країн мають записатись заздалегідь у електронну чергу або погодити дату свого візиту за адресою електронної пошти [email protected] 

Для продовження закордонного паспорта особам старше 16 років необхідна особиста присутність власника документа та, власне, сам паспорт.

Документи на продовження паспорта для осіб молодше 16 років подає його законний представник (батько, мати, опікун або піклувальник). 

В такому випадку до консульського підрозділу надається:
 • паспорт, що підлягає продовженню,
 • дійсний паспорт (закордонний або «внутрішній») законного представника,
 • свідоцтво про народження неповнолітньої особи.


Увага! Якщо свідоцтво про народження оформлено у іншій країні, ніж Україна, документ має бути легалізований у Міністерстві закордонних справ країни, яка його видала


Увага! Подавати документи на продовження паспорта можливо не раніше, ніж за 3 місяці до закінчення строку його дії. 

Для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину, її законний представник має подати такі документи:
 • закордонний паспорт законного представника (батька, матері, опікуна або піклувальника);
 • свідоцтво про народження (у разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження);
 • дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см;
 • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (рішення суду про встановлення опіки або піклування).


Увага! Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину, мають бути легалізовані або апостильовані у Міністерстві закордонних справ країни, яка їх видала . Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.


У разі, якщо Ви опинились без закордонного паспорта, зверніться до консульського підрозділу Посольства України в Сенегалі  - ми розглянемо можливість оформлення Вам посвідки із фотокарткою, складеної українською, англійською та французькою мовами.

З консульським підрозділом можна зв'язатись, надіславши відповідний запит на адресу електронної пошти [email protected].


Увага! Зазначена довідка не дає права подорожувати за кордон.

Згідно з пунктом 8 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152 (далі – Порядок), паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається у строк до трьох місяців – у разі оформлення заяви-анкети в закордонній дипломатичній установі України.

В умовах воєнного стану можливе затримання термінів видачі паспортів, оформлених через закордонні дипломатичні установи. При цьому Міністерство закордонних справ України докладає всіх можливих зусиль для забезпечення вчасної доставки до закордонних дипломатичних установ України виготовлених паспортів.

Водночас Пунктом 71 Порядку передбачена можливість доставки паспортів міжнародними експрес-відправленнями за рахунок коштів заявника.

Наразі можливі такі опції: 

Відправлення виготовлених паспортів компанією «DHL» здійснюється за письмовою заявою за власний рахунок громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника.

На е-платформі «DHL» можна замовити і оплатити послугу міжнародної експрес доставки паспорта за узгодженим тарифом в українській гривні. 

В умовах воєнного стану «DHL» знайшли можливість надати знижку у розмірі 30% від встановленого тарифу на послуги ➤ Тарифи


Відправлення виготовлених паспортів компанією «VFS.Global» здійснюється за письмовою заявою за власний рахунок громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника.

Для цього потрібно:

Шановні громадяни!


Повідомляємо, що з 18 квітня 2022 року відновлюється робота  з оформлення та видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм та посвідчень особи на повернення в Україну.


Строк оформлення паспорта через Консульський підрозділ складає до трьох місяців.

Паспорт оформлюється особам, які досягли шістнадцятирічного віку, на 10 років.


Перелік необхідних документів:


1. Заява-анкета для внесення даних до Єдиного державного демографічного реєстру, яка формується в електронній формі консульською посадовою особою під час консульського прийому на підставі наданих заявником документів, видруковується і перевіряється заявником та консулом;  

2. Анкета    з контактними даними;

3. Документ, що посвідчує особу та підтверджує належність до громадянства України (оригінал + копія).

Такими документами є:

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон («закордонний паспорт») або проїзний документ дитини;
 • Паспорт громадянина України («внутрішній паспорт») у вигляді книжечки або ID-картки (за наявності).


З метою ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України Консульським підрозділом також можуть бути направлені запити до відповідного територіального органу/територіального підрозділу Державної міграційної служби України або іншого органу, підприємства, установи, організації.


4. Для оформлення паспорта

 • у разі втрати/викрадення закордонного паспорта,  подається документ (оригінал + копія), що підтверджує факт звернення власника такого паспорта з приводу його втрати або викрадення до поліції чи суду. 
 • у зв’язку зі зміною інформації, внесеної до попереднього паспорта, додатково додаються:
 1. паспорт, що підлягає обміну;
 2. документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про переміну імені, свідоцтво про розірвання шлюбу тощо).


5. Дозвіл на проживання, виданий компетентним органом країни перебування (оригінал + копія).

6. Заява у довільній формі щодо необхідності збереження попереднього паспорта (у заяві наводяться аргументи щодо доцільності цього). 

У разі необхідності залишити ПГУВК, який подається для ідентифікації особи, аплікант має підтвердити наявність виключно одного діючого ПГУВК на момент оформлення нового.  

7. Видруковане (або збережене на смартфоні) підтвердження про запис на прийом у цей день (надходить на електронну пошту, зазначену при реєстрації);

8. Оригінал документа про сплату консульського збору. За оформлення паспорта справляється консульський збір у сумі 130 доларів США або 76 700 франків СФА. Консульський збір сплачується виключно у безготівковій формі (оплата здійснюється у відділенні банку CBAO).


УВАГА! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) .

Такі документи мають супроводжуватися засвідченим перекладом на українську мову.

Запис на прийом до консульського підрозділу Посольства України в Республіці Сенегал можна здійснити лише самостійно онлайн за цим посиланням: https://online.mfa.gov.ua
Строк оформлення паспорта через Консульський підрозділ складає до трьох місяців.

Дітям до 16-років паспорт оформлюється на 4 роки на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі – на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає дитина) або іншого законного представника, а також документів з переліку "Необхідні документи", розміщеного нижче.

Присутність дитини у Посольстві під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається лише з 12-річного віку. Для оформлення/обміну закордонного паспорта дітям до 12 років замість особистої присутності рекомендується надавати одну кольорову фотокартку дитини розміром 10х15 см (дивіться вимоги до фотокарток).

Під час подачі документів необхідна присутність обох батьків дитини (громадян України).

Інший з батьків подає: 

 • окрему заяву про оформлення паспорта дитині
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон і його копію. 


У разі відсутності другого з батьків така заява подається нотаріально засвідченою. Заява може бути засвідчена нотаріусом в Україні чи місцевим нотаріусом (в останньому випадку додатково легалізована).

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства (у цьому випадку необхідно надати підтверджувальні документи та відповідні копії). 

Якщо другий з батьків не може бути присутнім на момент подачі документів на паспорт дитини, а нотаріально засвідченої згоди від нього немає, подається один з таких документів:

 1. свідоцтво про смерть другого з батьків та його копія;
 2. рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків та його копія;
 3. рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім та його копія;
 4. рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним та його копія;
 5. довідка, видана органом державної виконавчої служби України, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців;
 6. оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України та його копія;
 7. свідоцтво про народження дитини, видане компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, оформлене відповідно до вимог чинного законодавства України;
 8. у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, - документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з тим з батьків, який подає заяву-анкету, та його копія;
 9. документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету.


У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).

Перелік необхідних документів:


 1. Заява-анкета для внесення даних до Єдиного державного демографічного реєстру, яка формується від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками, (формується в електронній формі консульською посадовою особою під час консульського прийому на підставі наданих заявником документів, видруковується і перевіряється заявником та консулом);
 2. Анкета    з контактними даними;
 3. Заява-згода другого з батьків (або нотаріально засвідчена згода на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитині, якщо його присутність при подачі документів не є можливою);
 4. Документ, що посвідчує особу дитини та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну, ст.5 Закону України „Про громадянство України”), та копії його першої сторінки й сторінки зі штампами про постійне проживання та консульський облік (якщо такі відмітки є);
 5. Довідка про реєстрацію особи громадянином України за народженням, у разі народження дитини за кордоном (не вимагається якщо паспорт дитини ще дійсний);
 6. Свідоцтво про народження дитини та копія всіх його сторінок;

  УВАГА!!! У разі народження дитини за кордоном, свідоцтво видане компетентним органом іноземної держави має бути належним чином легалізоване і має супроводжуватися засвідченим перекладом на українську мову.

 7. Оригінали і копії перших сторінок дійсних паспортів законних представників дитини. Якщо паспорт громадянина України для виїзду за кордон втратив чинність, подається паспорт громадянина України;

  УВАГА! Переконайтеся, що у паспорті громадянина України у вигляді книжечки вклеєні фотокартки в 25, 45 років.

 8. Документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;
 9. Одна фотокартка розміром 10х15см із зображенням обличчя дитини, виконана відповідно до рекомендацій IКAO Doc 9303  (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон — білий або світло-сірий);
 10. Видруковане (або збережене на смартфоні) підтвердження про запис на прийом у цей день (надходить на електронну пошту, зазначену при реєстрації);
 11. Оригінал документа про сплату консульського збору. За оформлення паспорта справляється консульський збір у сумі 40 доларів США або 23 600 франків СФА. Консульський збір сплачується виключно у безготівковій формі (оплата здійснюється у відділенні банку CBAO).УВАГА! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) .

Такі документи мають супроводжуватися засвідченим перекладом на українську мову. 

Запис на прийом до консульського підрозділу Посольства України в Республіці Сенегал можна здійснити лише самостійно онлайн за цим посиланням: https://online.mfa.gov.uaПаспорт громадянина України (внутрішній паспорт) є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт є дійсним для укладання цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформлення доручень іншим особам для представництва перед третьою особою лише на території України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Посольства та консульства України за кордоном не мають повноважень для вчинення будь-яких дій (оформлення, вклеювання фотокартки, проставлення штампів або відміток) з паспортом громадянина України (внутрішній паспорт).

Відповіді на найбільш поширенні питання щодо паспорта громадянина України можливо знайти на сайті Державної міграційної служби України за цим посиланням: https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html

В разі відсутності у заявника оригінальних дійсних паспортних документів (закордонного паспорта та/або внутрішнього паспорта України), для оформлення нового закордонного паспорта або посвідчення особи на повернення в Україну необхідно попередньо заповнити та подати заяву-згоду на обробку персональних даних   .

Бланк для заповнення: blank-zgoda.doc

Запит стосовно перевірки особи буде направлено за місцем реєстрації заявника в Україні.

УВАГА! Закордонний паспорт має бути дійсний на момент звернення до Посольства за його обміном. Дійсний внутрішній паспорт має містити всі фотокартки (тобто вклеєні у віці 16, 25 та 45 років) його пред'явника. В іншому разі проводиться процедура ідентифікації особи, описана вище.

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у строк до 3 місяців, без урахування строків доставки) справляється консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

Для осіб старше 16 років консульський збір складає: 

- оформлення ПГУВК - 53 100 FCFA / 90 USD;

- автоматизована оборобка даних - 23 600 FCFA / 40 USD;

Для осіб молодше 16 років консульський збір складає: 

- оформлення ПГУВК - не стягується;

- автоматизована оборобка даних - 23 600 FCFA / 40 USD;


Термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Паспорт оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на 4 роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, – на 10 років.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux