Посольство України в Республіці Сенегал

Київ 06:56

Республіка Сенегал

Безпекова ситуація

Туристи можуть перебувати в усіх регіонах країни, за виключенням Казамансу, районів на кордоні з Малі, а також частини території, що межує з Мавританією, оскільки є випадки захоплення в заручники іноземців.

Якщо перебування у цих районах країни є необхідним, треба виявляти максимальну пильність. В разі потреби перебування в цих районах доцільно заздалегідь попередити Посольство України в Сенегалі (+221-33-868-13-56, +221 33-859-02-02).

Під час перебування в країні слід ужити всіх заходів з метою зберігання проїзних документів, паспортів та платіжних карток, особливо в аеропортах, на ринках, у невеликих готелях тощо.

Криміногенна ситуація в Сенегалі є доволі сприятливою порівняно з іншими сусідніми державами. Це часто впливає на пильність іноземців, які стають жертвами пограбувань чи інших протиправних дій, пов’язаних, у більшості випадків, з заволодінням готівкою чи коштовними прикрасами. У Сенегалі зросла кількість наркоманів, які, з метою отримання коштів, проявляють акти агресії проти іноземців.

У Дакарі в районі Західної набережної найчастіше фіксуються випадки крадіжок та нападів із застосуванням холодної зброї.

Перебуваючи у туристичних регіонах, слід також виявляти обережність, оскільки напади на іноземців у цих місцях не є рідкими. У разі скоєння таких випадків, слід звернутися до поліції чи до медичного закладу, а також інформувати Посольство України в Сенегалі.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою в Сенегалі є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Санітарно-епідеміологічна ситуація в країні, в основному, стабільна і контрольована. Найбільш поширеними хворобами в Сенегалі є: малярія, лихоманка Денге, жовта лихоманка. Перед тим, як готуватися до поїздки до Сенегалу, слід вивчити перелік ліків, а також їх кількість, які дозволяється ввозити на територію країни. У супротивному випадку Вас може бути покарано за перевезення наркотичних засобів.

Малярія

Ця хвороба викликає найбільше смертей в Африці на південь від Сахари. Її можна запобігти, вживаючи різні засоби боротьби з комахами: аерозолі, креми, накомарники, електричні прибори. До цих засобів слід додати медикаментозні вироби, які використовуються кожною особою індивідуально. Профілактика тропічних захворювань має продовжуватися і після повернення в Україну в залежності від того, які ви ліки чи профілактичні засоби використовували. Під час перебування в Сенегалі та протягом 2 місяців після повернення, у разі підвищення температури слід поінформувати лікаря про Ваше попереднє перебуівання у малярійному регіоні. Ризик захворювання на малярію (P. falciparum) в Сенегалі існує протягом усього року. Разом з тим, в період з січня по кінець червня у центральному та західному районах раїни він є незначним. Під час перебування та повернення з Сенегалу, усі випадки підвищення температури, у тому числі і у дітей, мають констатуватися як малярія до отримання спростування з боку лікаря. Слід застосовувати швидкі діагностичні тести і  негайно надана медична допомога буде ефективною.

Лихоманка Денге

Захворювання на цю хворобу інколи фіксуються в Сенегалі під час сезону дощів. Хвороба передається шляхом укусу комара. У цей період рекомендується носити довгий одяг, користатися протимоскитними засобами, застосовувати спеціальні електричні прилади. Інколи хвороба Денге набуває загрозливого характеру навіть із смертельними випадками. Тому у випадку констатації лихоманки, слід звернутися до лікаря. Щеплення чи спеціального лікування проти лихоманки Денге немає.

Жовта лихоманка

Теоретично, щеплення проти жовтої лихоманки не є обов’язковим. Тому на кордоні країни відповідний сертифікат вимагається від тих пасажирів, які прибувають із зон, в яких ця хвороба набуває епідеміологічного характеру. На практиці, санітарні власті Сенегалу в аеропорту м.Дакар вимагають представлення міжнародного сертифікату про щеплення навіть у пасажирів, які прибули з європейських країн.

Доцільно також мати щеплення проти дифтерії, правцю, поліоміеліту, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, сказу.

Звичайні превентивні заходи

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення до приміщення з вулиці.

Піддавайте їжу термічній обробці і споживайте її гарячою.

Митні питання

Пасажири, які прибувають до Сенегалу з туристичною метою, можуть безмитно возити у разі наявності у них такий речей:

- золотих і срібних прикрас, вага яких не перевищує 50 гр.;

- одного фотоапарату;

- 12 плівок до фотоапарату;

- кінокамери;

- 10 плівок до кінокамери;

- одного бінокля;

- одного музичного інструменту (гітара, флейта тощо);

- одного радіоприймача;

- одного портативного комп’ютера;

- дитячого візка;

- одного намету;

- одного комплекту спортивного одягу;

- однієї пари тенісних ракеток;

- однієї рушниці та 50 набоїв до неї;

- 200 цигарок, 50 сигар або 250 гр. тютюну;

- однієї пляшки  міцних алкогольних напоїв;

- однієї пляшки вина;

- одного флакону туалетної води чи парфумів;

- продуктів дитячого харчування, у кількості, необхідній для подорожі.

У разі імпорту до Сенегалу товарів з метою реалізації, процедура їхнього розмитнення визначається відповідними митними документами.

Подорожування на автомобілі в Сенегалі супроводжується певними складнощами, пов’язаними із правилами місцевої митниці, яка забороняє ввезення в країну автомобілів віком старше 8 років. Для ввезення автомобіля з туристичною метою слід отримати на митниці тимчасовий дозвіл, або відповідну картку.

Транспортні аспекти

З 1 травня 2015 р. громадяни України отримують на безоплатній основі візи з метою поїздки до Сенегалу (незалежно від мети поїздки) безпосередньо в аеропорту м.Дакар. З цією метою вони мають отримати завірене сенегальськими органами внутрішніх справ запрошення і представити на паспортному контролі дійсний проїзний документ, а також інформацію щодо адреси їхнього проживання в країні. Для посадки в літак, який прямує до Сенегалу, громадянам України не потрібно надавати додаткових документів, крім згаданого запрошення, квитка в обидва кінці та паспорту, термін дії якого завершується не раніше, ніж через 3 місяці після дати завершення їхнього перебування в Сенегалі.

Авіаційний маршрут на напрямку Європа-Сенегал обслуговують декілька іноземних компаній. Найбільш зручними для подорожуючих з України (за маршрутом Київ-Дакар) є рейси авіакомпаній «Turkish airlines» та «Air France». Внутрішні авіалінії обслуговують декілька місцевих компаній, проте їх рейси не завжди є регулярними.

Дороги основних міст країни перебувають у доброму стані. Разом з тим, на деяких напрямках умови пересування є обмеженими, враховуючи стан покриття дороги. Не рекомендується подорожувати автомобілем у сезон дощів (липень-жовтень) та у темну пору доби.

Більшість автомобілів у Сенегалі не застраховані або мають страховий поліс з мінімальною відповідальністю. Значна їх частина зношена. Тому рекомендується пересуватися з помірною швидкістю. У разі скоєння ДТП, слід телефонувати до поліції. В Дакарі т. +221 33 823 71 49/ + 221 33 823 25 29. У разі скоєння ДТП в інших містах країни, слід звернутися до найближчого відділку жандармерії.

Працевлаштування іноземців

Кодекс про працю Сенегалу передбачає, що іноземець, який планує працювати в країні, має спочатку отримати в Міністерстві внутрішніх справ в’їзну візу, а потім картку іноземця та дозвіл на проживання.

Крім дозволу на проживання, іноземець має надати контракт на роботу, що відповідає вимогам Кодексу про працю. Кожен іноземець, який отримав дозвіл на проживання, має отримати в Міністерстві внутрішніх справ дозвіл на роботу, однією з умов видачі цього документа є представлення медичної довідки, яку надав лікар, який працює в Сенегалі.

Іноземці, які планують займатися комерційною діяльністю, мають додати до їх запиту на отримання дозволу на роботу всі підтвердження щодо наявних у них фінансових засобів. Іноземці, які отримали згаданий дозвіл, отримують спеціальну картку. Вона видається міністерством, яке курує сферу діяльності  іноземця, за погодженням з МВС.

У разі зміни адреси, іноземець має повідомити про це протягом 48 годин компетентні органи Сенегалу.

Громадянам України, які прямують до Сенегалу з метою працевлаштування, слід  проявляти обережність під час ведення переговорів з представником компанії, в якій він планує працювати, оскільки випадки шахрайства і ошукування в Сенегалі є досить частими. Слід також мати при собі свідоцтво про народження, яке необхідне для оформлення дозволу на проживання.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Корисні телефони

Посольство України в Сенегалі +221 33 889 02 02, +221 33 868 13 56

Гаряча лінія Посольства (прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України) +221 77 474 55 63

Поіція в Дакарі 17

Швидка медична допомога +221 33 889 15 15

Амбулаторна допомога на дому +221 33 869 82 52

Пожежна служба в Дакарі 18

Довідкова телефонної мережі 12

Мапа


Габонська Республіка

Безпекова ситуація

Сили правопорядку намагаються покласти край проявам злочинності в Лібревілі та Порт-Жантії, які мають місце останнім часом. Проте, падіння ціни на нафту і марганець призвело до значного скорочення надходжень іноземної валюти до державної скарбниці. Внаслідок цього уряд скоротив низку соціальних програм, що збільшило кількість знедолених сімей і спровокувало погіршення криміногенної ситуації в країні.

Прибулим до Габону пропонується уникати індивідуальних прогулянок, маючи при собі значні кошти. Напади озброєних банд мають місце, як правило, уночі. Вони зводять нанівець заходи, які вживаються поліцією для спостереження та їхньої нейтралізації. Спроба чинити опір нападникам може призвести до тяжких наслідків.

Перебуваючи в готелі, слід тримати двері зачиненими і відкривати їх лише обслуговуючому персоналу після перевірки по телефону через чергового по готелю про направлення їхнього співробітника до відповідного номеру.

Слід виключити випадки вживання засобів, які класифіковані як наркотичні і використовуються в ритуалах ініціації: ібога, маніі, ефірні масла тощо, які досить поширені в країні.

За межами таких пляжів як: Таїті, Мис Естеріас, Пуент-Дені та тих, що знаходяться біля готелів, ввечері та вночі слід проявляти пильність. Це також стосується перебування у кварталах Петі-Луї, Плен де Ріо, Лалала, Лондон, Авендже та в районі залізничного вокзалу.

У м. Порт-Жантій вуличні демонстрації є спорадичними. Разом з тим, слід триматися подалі від скупчення людей. Особливо слід бути уважним перебуваючи на пляжах, які знаходяться між Пуент Шалют та Мис Лопез. 

Про всі випадки прояву насильства слід інформувати поліцію. У Габоні є непоодинокими випадки махінацій у банківській сфері. Тому, рекомендується тримати гроші та банківські документи у сейфах у готелях. Про випадки пересування країною слід інформувати знайомих або осіб, які вас запросили.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Оскільки країна знаходиться у тропічній зоні, найбільш поширеними тут є такі хвороби: малярія, чікунгуя, лихоманка Денге.

Кожного року у дощові сезони (вересень-листопад та грудень-травень) в Габоні з’являється велика кількість комарів. Відповідно зростає кількість захворювань на малярію та чікунгую.

Перед поїздкою до Габону слід проконсультуватися з лікарями щодо можливості вашого організму переносити тропічний клімат.

Малярія

Ця хвороба викликає найбільше смертей в Африці південніше Сахари. Її можна запобігти, вживаючи різні засоби боротьби з комахами: аерозолі, креми, накомарники, електричні прибори. До цих засобів слід додати різні медикаментозні препарати, які використовуються кожною особою індивідуально. Профілактика тропічних захворювань має продовжуватися і після повернення в Україну, в залежності від того, якими ви ліками або профілактичними засобами користувалися.

Під час перебування в Габоні та протягом 2-х місяців після повернення, у разі виявлення лихоманки, поради лікаря мають бути виконані негайно. У Габоні регулярно фіксуються випадки смерті європейців від захворювання на малярію, тому слід надавати особливу увагу превентивним засобам боротьби з цією хворобою.

Чікунгуя

Для профілактики захворювання на чікунгую слід використовувати усі засоби захисту від комарів (довгий одяг, аерозолі, креми тощо). Знешкодьте усі можливі місця концентрації комарів навкруги вашої оселі і в середині: стояча вода, ємкості з водою, зношені покришки тощо. Останнім часом ця хвороба часто виявляється у провінціях Огооуе-Лоло, Нгуні та От-Огооуе. В усіх випадках появи лихоманки, слід звертатися до лікаря. До встановлення діагнозу, не варто використовувати аспірин.

СНІД

У Габоні значна частина населення, зокрема молоді, хворіє або інфікована на СНІД (52% молоді віком до 24 років). Для профілактики захворювання цієї хвороби, слід вживати усіх існуючих для цього засобів.

Лихоманка Денге

Захворювання на лихоманку Денге в Габоні виявляють періодично, проте вони мають епідеміологічний характер, зокрема під час сезону дощів, коли комахи – основні перенощики Денге – розмножуються у великій кількості.

Слід максимально зменшити можливість укусів комарів (користуватися накомарниками, відповідними хімічними засобами, носити довгий одяг). У разі виявлення підвищеної температури, слід звернутися до лікаря.

Не пересувайтеся босоніж по піску або у вологій місцевості.

Не контактуйте з тваринами, яких ви зустрінете на вулиці.

Користуйтеся ліками, привезеними вами і не вживайте медикаментів, придбаних на вулиці (існує ризик придбання підроблених ліків).

Щеплення

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим. Сертифікат про щеплення пред’являється під час перетину габонського кордону.

Слід також мати щеплення проти дифтерії, правцю, поліомієліту, коклюшу, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту.

Звичайні превентивні засоби.

Не рекомендовано пити воду з кранів. Слід вживати фільтровану воду, в пляшках та кип’ячену.

Слід виключити використання свіжих соків, овочів та неочищених фруктів, риби, м’яса птиці або молока, які не пройшли достатньої термічної обробки.

Митні питання

Без сплати митних тарифів подорожуючі до Габону туристи мають право ввозити на територію країни наступні речі, які будуть ними використані особисто: прикраси, речі повсякденного вжитку, фото та кіно апарати, за умов, що вони ввозяться лише на певний період часу. Після завершення перебування в Габоні ці речі мають бути вивезені з країни. Особи, яким виповнилося 17 років, мають право без розмитнення ввозити до країни: 2 блока цигарок, 2 літри алкогольних напоїв, 100 мл. парфумів, а також подарунки, вартість яких не перевищує 10.000 фрн. КФА (20 дол. США). Для транспортування в Габон вогнепальної зброї та набоїв до неї слід за 3 місяці до прибуття в країну отримати дозвіл в Міністерстві внутрішніх справ.

Тварини, які ввозяться до Габону, мають мати сертифікат на щеплення від сказу або ветеринарний сертифікат, датований не пізніше 3-х місяців до прибуття тварини до Габону.

Працевлаштування іноземців

У зв’язку з обмеженою можливістю вільних робочих місць (в Габоні населення складає 1,5 млн. чол.), отримати роботу європейцю в цій країні є надзвичайно складно. Якщо вам випала така можливість, слід уважно вивчити контракт на роботу з метою з’ясування чи запропонована вам робота саме, що ви шукаєте, оскільки випадки нехтування доскональним вивченням запропонованого документа досить часто призводить до того, що підписант контракту отримує мізерну заробітну плату чи зовсім стає «заручником» роботодавця.

Оскільки габонська віза видається на термін до 90 днів, особі, яка прибула з метою працевлаштування, необхідно через м’ясець після перетину габонського кордону отримати дозвіл на проживання, який видає Генеральна дирекція з питань імміграції (+241.76.24.24 / 76.24.00). З цією метою, крім паспорта з діючою візою, нотаріально засвідченою копією контракту на роботу, сертифікатом про щеплення від жовтої лихоманки позивач додає такі документи:

  1. Заповнений формуляр для отримання посвідчення на проживання;
  2. Копію паспорту з копією в’їзної візи;
  3. Довідку про фах;
  4. Довідку з місця проживання;
  5. Копію контракту на оренду житла;
  6. 2 фотографії;
  7. Лист, адресований Губернатору провінції, де ви проживаєте, щодо видачі дозволу на проживання.

Після отримання дозволу на проживання, ви можете займатися вашими обов’язками, відповідно до підписаного контракту.

Слід пам’ятати, що законодавство Габону передбачає декілька випадків припинення контракту не з вини роботодавця. Їх слід враховувати при укладанні документа.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Візу для поїдки в Габон громадяни України мають отримати в Посольстві цієї країни в РФ. 121002, г. Москва, пер. Денежный, 16, тел. (+7 095) 241-00-80, 241-15-85, факс (+7 095) 244-06-94, Е-mаil: ambagabmsc@hdmail.com

Авіаційне сполучення між Європою та Габоном забезпечують декілька авіаперевізників («Air France», «Turkish airlines», «Brussels airlines», «Royal Air Maroc», «Lufthanza», «Ethiopian airlines»), які виконують від 3 до 5 рейсів щотижня між Лібревілем та Парижем, Істамбулом, Брюсселем та Франкфуртом на Майні.

Крім того, місцева компанія «Air Gabon» здійснює 5 рейсів на тиждень за маршрутом Лібревіль – Париж. Внутрішні авіаперевезення здійснюють декілька місцевих компаній, які не завжди забезпечують регулярність польотів.

Більшість доріг в Габоні не мають твердого покриття. Виключенням є дорожня сітка в столиці країни – м.Лібревіль, а також містах Порт-Жантій, Бонговіль та деяких інших. Відремонтованим є трансгабонське шосе № 1, яке зв’язує північ країни з прикордонним з Республікою Конго регіоном. Пересуватися рештою доріг бажано на позашляховиках. Краще мати місцевого водія, який знає стан доріг. Протягом сезону дощів (кінець жовтня - початок листопада та січень – початок травня) подорожування є небезпечним, оскільки значна частина доріг є непридатною (падіння дерев, зсув ґрунту тощо) для використання або зруйнованою. У випадку скоєння ДТП, слід звернутися до найближчого пункту поліції або жандармерії.

Корисні телефони

Поліція                                    117

Жандармерія                          76-09-50

Пожежна служба                   72-07-22/76-07-23

Центральна аптека                77-38-77/70-27-80

Центральний шпиталь           76-30-17/76-17-47


Республіка Гвінея

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація у Гвінейській Республіці є досить напруженою. Це обумовлюється наближенням президентських виборів (жовтень 2015 р.), загостренням протистояння між владою та опозицією тощо. Крім того, постійні перебої з постачанням електроенергії та води провокують населення до акцій громадянської непокори. У прилеглих до Конакрі районах зросла кількість збройних нападів. Грабіжники чатують на свої жертви ще в аеропорту столиці і супроводжують їх до домівок, після чого грабують. Нападники часто використовують армійську форму, добре озброєні і нападають на прибулих як удень, так і вночі.

Вночі не доцільно відкривати двері особам в уніформі. При цьому, слід негайно телефонувати до поліції, або до Почесного консульства України (+224-622-33-65-05, +224-622-93-84-63). Не рекомендується вночі пересуватися віддаленими районами столиці чи інших міст, а також пересуватися з аеропорту чи до нього.

Вдень безпекова ситуація в центрі Конакрі є задовільною. Проте в районах ринків Ніжер, Мадіна, Тауя, де напади та крадіжки є частими, треба проявляти пильність. Не слід одягатися у дороге вбрання, брати із собою прикраси. Пересуватися в автомобілях доречно із зачиненими вікнами і заблокованими дверцятами.

У випадку маніфестацій, слід виявляти особливу обережність. У разі надзвичайних обставин, слід телефонувати до Почесного консульства України в цій країні або Посольства України в Сенегалі, а також звертатися до поліції або, як крайній захід, - до іноземних представництв. З цією метою слід мати план міста Конакрі.

Пересування за межами Конакрі вночі є небажаним. Оскільки на дорогах здійснюється контроль, доцільно мати при собі особисті документи, а також документи на автомобіль. З метою уникнення затримки в провінції, доцільно використовувати позашляховик, а також мати мобільний телефон, який працює в цьому регіоні. Крім того, доречно мати номер телефону Почесного консульства України в Гвінеї або Посольства України в Сенегалі. Рекомендується добре підготуватися до подорожі. Фотографування дозволені, за виключенням військових об’єктів, комісаріатів поліції, постів жандармерії та, у Конакрі, району навкруги палацу Президента країни.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Санітарно-епідеміологічна ситуація в Гвінеї є досить складною. З 2014 р. влада країни намагається впоратися з епідемією вірусу Ебола. Від цієї хвороби у Гвінеї вже померло близько 4 тис. осіб, проте фіксація інфікованих триває. Міжнародні організації надають Конакрі матеріальну допомогу з метою боротьби із згаданою хворобою. В країні періодично фіксуються захворювання на менінгіт та холеру.

Холера

Погані гігієнічні умови є першою причиною виникнення холери. У разі подорожування до Гвінеї, уникайте випадків перебування в зонах, де є заражені на холеру, а також у сусідніх районах. Не купайтеся у цій місцевості. Не пийте воду з кранів, а лише з перевірених джерел. Не споживайте воду або напої, які продають на вулиці. Якщо ви користуєтеся водою з крану, то слід її кип’ятити протягом 20 хвилин. Додавайте у воду йод або хлор. Щеплення від холери не існує.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з приміщення. Крім того, слід використовувати різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або тривалішого ніж 6 місяців). Повернувшись до України, не слід нехтувати профілактичними засобами. Протягом перебування у Гвінеї та 2 місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

СНІД

З метою уникнення зараження цією хворобою, слід користуватися особистими засобами захисту від сексуальних хвороб, що передаються.

Інші застереження.

Не пересувайтеся босоніж по піску чи у вологій місцевості. Не пестить тварин, яких ви зустрінете на вулиці.

Щеплення.

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим, проте відповідний сертифікат під час перетину гвінейського кордону не вимагається.

Слід також мати щеплення проти дифтерії, коклюшу, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, правцю, поліомієліту.

Звичайні профілактичні засоби.

Не рекомендовано пити воду з кранів. Слід вживати фільтровану воду, в пляшках та кип’ячену.

Слід виключити використання свіжих соків, овочів та неочищених фруктів, риби, м’яса птиці чи молока, які не пройшли достатньої термічної обробки.

Застереження.

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення в приміщення з вулиці.

Користуйтеся ліками, привезеними вами і не вживайте медикаментів, придбаних на вулиці (існує ризик придбання підроблених ліків).

Питання працевлаштування

Набір іноземців для роботи в Гвінеї не пов’язаний з будь-якими попередніми формальностями, як наприклад заяви, дозволи, повідомлення, згоди тощо.

Оскільки роботодавець планує взяти на роботу іноземця, він має отримати попередній дозвіл від Національної служби з питань зайнятості та робочої сили за умов, визначених Законом чи міністерською інструкцією.

Контракт на роботу з іноземцем має бути укладений у письмовій формі. Він погоджується в Національній комісії з питань зайнятості та робочої сили. Отримання відповідної візи для іноземного спеціаліста покладається на роботодавця. Віза видається компетентними органами протягом 30 днів з дати подання заявки та після візування ними контракту на роботу. У разі відмови від видачі візи, контракт на роботу вважається недійсним.

Якщо роботодавець використовує іноземного фахівця з порушенням цих правил і поліція довела це, роботодавець має негайно сплатити іноземцю кошти на переїзд і сприяти його поверненню додому. Крім того, суд може винести рішення сплати роботодавцем потерпілому відповідні кошти в якості моральної компенсації.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: м.Київ (Почесне консульство).

Для отримання гвінейської візи громадянам України треба звернутися до Посольства Гвінеї у РФ та Україні (за сумісництвом): 119049, м.Москва, вул. Коровий вал,7, офіс 98, тел.(+7 495) 238-22-14, факс (+7 495) 238-14-46, e-mail: embrusia@minex.gob.gt.

Дістатися до столиці країни м.Конакрі можна літаком. На цьому напрямку функціонують декілька міжнародних компаній, наприклад «Air France». У зв’язку із складною ситуацією в Малі та можливого зниження безпеки у сусідніх країна, громадянам України рекомендується:

1. Посилити пильність та обережність під час пересування в Гвінеї.

2. Виключити можливість пересування у напрямку Малі, починаючи з міста Куремале.

3. Виключити пересуватися без супроводу у прилеглих до центру Конакрі кварталах. Напади на іноземців є досить частими в районах Маму та на напрямку Фарана-Кіссідугу-Гекеду-Масента-Нзерекоре.

4. Триматися подалі від масових акцій (демонстрацій, зібрань громад тощо).

5. У разі необхідності телефонувати до Почесного консула України в м.Конакрі +224 622 93 84 63 та виконувати надані вам поради щодо безпеки пересування. Телефонний зв’язок у провінціях Гвінеї не є надійним, у тому числі щодо виклику служб порятунку, тому доцільно мати при собі кілька сім карт різних операторів.

Для роботи в Гвінеї іноземним журналістам необхідно отримати в Національній раді з питань комунікації відповідний дозвіл. З цією метою вони мають представити посвідчення журналіста, а також поінформувати про питання, яке мають висвітлювати.

 Корисні телефони

Почесне консульство України у Конакрі:

Адреса: Cité Ministérielle Corniche Nord Dixin, Conakry BP 3244

Телефон: +224 622-93 84-63, +224 622-336-505, +224 622-675-000

E mail: consulathonorairedukrainerg@gmail.com

 

Корисні телефони:

Поліція                                    664-327-075, 627-327-075

Жандармерія                          622-331-102

Пожежна служба                   622-420-842

Швидка медична допомога   622-240-237


Республіка Гвінея-Бісау

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація у Гвінеї-Бісау поступово покращується. Нова влада намагається залучити до країни іноземних туристів і проводить відповідні заходи, зокрема, модернізацію правоохоронних органів. Разом з тим, безпека в країні не може бути гарантованою. Це пояснюється досить значною кількістю нападів на пішоходів з використанням холодної зброї. Як правило, нападників цікавить готівка та коштовні речі, тому чинити опір не є доцільним. Крім того, в столиці часті випадки збройних протистоять різних політичних груп. Якщо ви опинилися на вулиці в момент виникнення акцій громадянської непокори, спробуйте знайти укриття і дочекатися, коли ситуація стане більш контрольованою.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Перед поїздкою до Гвінеї-Бісау проконсультуйтеся з лікарем з метою з’ясування можливостей вашого організму перебувати в умовах жаркого клімату.

Санітарно-епідеміологічна ситуація в Гвінеї-Бісау є непростою. В країні періодично виникають епідемії поліомієліту, жовтої лихоманки. Захворювання на малярію фіксуються протягом року і у масовому порядку.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з помешкання. Крім того, слід використовувати різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або тривалішого ніж 6 місяців). Не слід нехтувати профілактичними засобами повернувшись до України. Протягом перебування у Гвінеї-Бісау та 2 місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

Сап

За офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, на території Республіки Гвінея-Бісау зареєстровані випадки на заразний вузликовий дерматит, хворобу Ньюкасла, чуму дрібних жуйних, африканську чуму свиней та сап. Зазначені хвороби не є небезпечними для людини, окрім сапу. Зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворою твариною, через ушкоджену шкіру, корм та воду. Профілактика: запобігання контактів з хворими тваринами, їхнім кормом та водою, або дотримання правил техніки безпеки (робота у спецодягу, гумових рукавичках, гумовому взутті тощо) за необхідності роботи з ними.

Щеплення

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим. Сертифікат про щеплення пред’являється під час перетину кордону країни.

Бажано також мати щеплення проти дифтерії, правцю, поліомієліту, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, сказу.

З метою профілактики захворювання на діарею та холеру, слід дотримуватися правил особистої гігієни, а також не пити воду з кранів, а лише з перевірених джерел. Не споживайте воду чи напої, які продають на вулиці.

Звичайні превентивні засоби

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення до приміщення з вулиці.

Піддавайте їжу термічній обробці і споживайте її гарячою.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: м. Москва (Консульство).

Для отримання гвінейської візи громадянам України треба звернутися до консульства: м.Москва, Сімферопольский бульвар, 7/А, офіс 180, телефон (+7 495) 317-95-82 або у Посольстві Гвінеї-Бісау у Франції: 94, rue Saint-Lazare, 75009 Paris, тeл : +33 01.48.74.36.39.

Дістатися Гвіне-Бісау зручніше через Лісабон (Португалія). На цьому напрямку працює компанія «Air Portugal», літаки якої здійснюють три рейси на тиждень до м.Бісау. Крім того, авіакомпанія «Royal Air Maroc» здійснює 2 рейси на тиждень за маршрутом Касабланка-Бісау. Стан бісайських доріг є середнім. Ведуться роботи з їх реконструкції. Громадський транспорт в країні відсутній. Для пересування населення використовує індивідуальні чи громадські таксі. Слід виявляти пильність під час вибору автомобіля та водія, а також виключити можливість пересування вночі.

Корисні телефони

Поліція                                    663-20-77

Жандармерія                          697-54-34

Пожежна служба                   672-11-11            

Центральний шпиталь           692-92-02

 

Мапа


Республіка Конго

Безпекова ситуація

У більшості регіонів країни безпека перебування гарантована. Разом з тим, у зв’язку з намірами президента Конго Д.С.Нгессо у черговий раз змінити положення Конституції і висунути свою кандидатуру на президентських виборах 2016 р., безпекова ситуація має тенденцію до загострення.

У містах Конго, як і по всій країні, перебування на вулиці без супроводу є певною необережністю, особливо у віддалених районах міст. Перебуваючи на вулиці, не варто мати при собі значні суми грошей. Випадки нападів на іноземців частішають у період святкування Різдва та Нового року.

У столиці країни – м. Браззавіль безпекова ситуація задовільна, зокрема у центральних кварталах, де проживає більшість іноземців. Вночі у північних районах столиці (Талангаї, Кінтеле, Баконго, Макелекеле) слід виявляти обережність. В економічній столиці Конго - м. Пуент-Нуар безпекова ситуація задовільна. Водночас, відвідувати квартал Варфест є небажаним у зв’язку з наявністю там невеликих груп правопорушників. Дорога на Долізі є дуже небезпечною, з огляду на перевезення нею лісу та частими випадками перевищення швидкості водіями цих вантажівок. Якщо ви прийняли рішення подорожувати в регіоні навколо кордону з ДР Конго, то слід перенести цю подорож або відмовитися від неї зовсім, оскільки цей район є дуже небезпечним. У разі скоєння нападу на вас, не слід чинити опір. Вимоги нападників, як правило, стосуються грошей та цінних речей. Заборонено фотографувати порти, мости, пункти контролю, офіційні установи тощо. Якщо визначити важливість об’єкту, який фотографується важко, слід утриматися від проведення зйомки. 

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Перед плануванням поїздки до Конго проконсультуйтеся із лікарями і придбайте страховку. Епідеміологічна ситуація в Конго досить складна. Періодично виникають осередки захворювань на поліомієліт, лихоманку Денге, кишкові хвороби. Малярією хворіють, практично, протягом усього року і досить значна кількість осіб.

Щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим.

Можуть бути рекомендовані інші щеплення: від тифоїдної лихоманки, гепатиту А та Б, менінгіту, а також від сказу, поліомієліту та дифтерії. Крім того, слід суворо дотримуватися правил особистої гігієни (миття рук, вживання чистої води). У місті Браззавіль випадки захворювання на чікунгую є досить частими. Для профілактики захворювання на цю хворобу слід використовувати усі засоби захисту від комарів (довгий одяг, аерозолі, креми тощо). Слід знешкодити усі можливі місця концентрації комарів навкруги вашої оселі і в її середині: стояча вода, ємкості з водою, зношені покришки тощо.

Повернувшись з Конго до України, рекомендується пройти медичне обстеження у випадку наявності температури, головного болю, проблем з рухом тощо. У цих випадках слід використовувати парацитамол та виключити із споживання ліки, які можуть розріджувати кров, наприклад, аспірин, оскільки діагностика малярії не була підтверджена.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з помешкання. Для профілактики цієї хвороби слід застосовувати також різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або триваліший більше ніж 6 місяців). Повернувшись до України, не слід нехтувати профілактичними засобами. Протягом перебування в Конго та 2-х місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

СНІД

Значна кількість молоді в Конго є хворими чи носіями СНІДу. З метою уникнення зараження цією хворобою, слід користуватися особистими засобами захисту від сексуальних хвороб, що передаються.

Діарея, холера

З метою захисту від діареї та холери рекомендується вживати напої, розлиті в скляний чи пластиковий посуд, виключити вживання води з крану або з інших неперевірених джерел. Слід виключити використання свіжих соків, овочів та неочищених фруктів, риби, м’яса птиці чи молока, які не пройшли термічну обробку, а також м’ясо диких звірів та птиць.

Перед кожним вживанням їжі необхідно хоча б один раз вимити руки.

Не слід купатися у непроточній воді або в озері (існує високий рівень наявності інфекцій).

Не варто пересуватися босоніж по піску або у вологій місцевості.

Не слід контактувати з тваринами, яких ви зустрінете на вулиці.

Користуйтеся ліками, привезеними вами і не вживайте медикаментів, придбаних на вулиці (існує ризик придбання підроблених ліків).

Слід прасувати одяг лише електричною праскою. Це вбиває паразитів, які можуть бути у ньому. Слід обов’язково носити окуляри від сонця і мати із собою запас води. Якщо ви проживаєте в країні тривалий час, слід один раз на рік відвідувати дерматолога.

Митні питання

Перед поїдкою до Конго, слід зробити детальний опис речей, які ви берете із собою. Доречно мати копії чеків на їхнє придбання (особливо цінних: камер, комп’ютерів тощо).

Речі, якими ви плануєте користуватися протягом 6 місяців, не підлягають розмитненню, проте якщо ви прибуваєте до Конго пароплавом і маєте їх при собі - слід сплачувати портові збори (500 євро).

Якщо на митниці відсутні прилади електронного контролю чи на даний момент вони не працюють, будьте готові до візуального огляду ваших речей, який є обов’язковим. У цьому випадку доречно ключі від валіз тримати наготові. За наявності у вас комп’ютера, слід сплатити податок у сумі 5000 фрн. КФА (10 дол. США). Тимчасово звільняється від сплати податку мисливська зброя за наявності посвідчення мисливця або посвідчення науковця. Крім того, слід отримати в компетентних органах Конго дозвіл на ввезення цієї зброї.

Працевлаштування іноземців

Знайти роботу в державному апараті Конго є дуже складно, оскільки існує значна кількість конкурсів. Разом з тим, такі сфери, як освіта і медицина є досить перспективними для пошуку іноземцем роботи. Крім того, в країні існує значна кількість міжнародних неурядових організацій, які періодично оголошують набори на роботу у сфері медицини, охорони навколишнього середовища тощо.

Приватний сектор економіки країни потребує кваліфікованих спеціалістів, зокрема у сфері видобутку та транспортування нафти, портової і дорожньої інфраструктур. У Конго у цих сферах працює значна кількість приватних європейських та міжнародних компаній, які оголошують конкурс на заміну вакансій чи відкриття нових посад.

Контракти укладаються на індивідуальній основі після розгляду досьє заявника і прийняття рішення щодо підписання з ним угоди. Подальшу процедуру оформлення беруть на себе частково роботодавець і підписант контракту. Після прибуття в Конго необхідно отримати дозвіл на проживання та картку іноземця, яка дає можливість проживати і працювати в країні.

Тривалість робочого часу у приватному секторі країни становить 40 годин на тиждень, у державному – 35. У приватному секторі надається один вихідний на тиждень. Відповідно до Кодексу про працю, тривалість відпустки 26 днів. Слід враховувати, що необхідно сплачувати страхові внески, які сягають 25% заробітної плати.

Не рекомендується укладати контракти на роботу з місцевими підприємцями, оскільки важко перевірити їхню фінансову спроможність щодо продовження бізнесу, до якого залучається іноземний спеціаліст.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Візу для поїздки в Республіку Конго громадяни України мають отримати в Посольстві цієї країни в РФ. 119049 Коровий Вал улица, 7, строение, №1, телефон посольства: s (499)236-3368.

Літаки компанії «Air France» виконують чотири рейси на тиждень між Браззавілем та Парижем і три між м.Пуент-Нуар та м.Париж. Крім того, тут представлені такі міжнародні перевізники як: «Kenia airlines», «Ethiopian airlines» та деякі інші, які з’єднують Конго з Камеруном, Ефіопією, Марокко. Внутрішні авіаперевезення здійснюють місцеві компанії, які часто не дотримуються міжнародних норм безпеки польотів, через що непоодинокими є випадки падіння літаків.

Залізничний транспорт функціонує на регулярній основі між м.Браззавіль і м.Пуент-Нуар.

Крім національної дороги № 2, яка з’єднує м.Браззавіль з м.Макуа, національної дороги № 1 (з’єднує Браззавіль з м.Кінкала), а також автодороги між м.Пуент-Нуар та м.Долічі, решта автодоріг є непридатними для використання, особливо в період дощів. Тому доцільно користуватися позашляховиками. Подорожувати слід на двох автомобілях, оскільки місцеві ремонтні майстерні не гарантують повного і кваліфікованого обслуговування автомобіля в разі його поломки. Якщо сталася ДТП, слід повідомити про це родичам, знайомим, а також у відділення поліції чи жандармерії.         

Перебої з постачанням пального є епізодичними, проте рекомендується мати достатній запас палива для подорожування у зворотному напрямку.

Користуватися ременем безпеки або шоломом є обов’язковою вимогою при подорожуванні автомобілем чи велосипедом.

Рекомендується пересуватися групою автомобілів, але ні в якому разі не вночі, оскільки випадки збройних нападів не є поодинокими. 

Корисні телефони

Почесне консульство України у Браззавілі

Адреса: 132, rue Bangou Plateau de 15 ans, Brazzaville

Телефон: +242 044042989, +242 068 142428

E mail: ukrconsulcongo@gmail.com

 

Корисні телефони:

Поліція                                    112

Жандармерія                          089-568-325

Служба безпеки                     118

Пожежна служба                   813-872

Швидка медична допомога   522-008, 813-867


Республіка Кот-д'Івуар

Безпекова ситуація

З наближенням президентських виборів (жовтень 2015 р.) безпекова ситуація в Кот-д’Івуарі поступово загострюється. Активізація озброєних радикальних мусульманських угруповань в Малі також впливає на цей процес. Пропонується не відвідувати регіон, який межує з Ліберією, у тому числі місто Таї, за виключенням необхідності вирішення питань надзвичайного характеру. На дорогах в районі м. Буаке можуть з’являтися особи, які зупиняють подорожуючих з різних причин, проте, проявляти елементарну пильність слід в усіх регіонах країни.

Випадки здійснення правопорушень в Абіджані зафіксовані в усіх районах, враховуючи, що населення столиці 5 млн. осіб. Вони не створюють перешкод ні пересуванню осіб, ні розвитку соціальних контактів. Разом з тим, слід проявляти обережність, пересуваючись у районах столиці, де розміщена значна кількість розважальних закладів, особливо у вечірній та нічний час. Випадки пограбувань, крадіжок автомобілів з використанням зброї є непоодинокими.

З метою особистої безпеки та отримання можливого сприяння під час скоєння правопорушень проти громадян України, доцільно мати контактні телефони Почесного консульства України в Абіджані (+225-224-837-00/01/02/03).

Законодавство Кот-д’Івуару передбачає суворі покарання за скоєння злочинів (у тому числі іноземцями). Спроби іноземців чинити опір нападникам трактуються останніми як особистий захист. Винесення вироків на користь івуарійців у справах, де фігурують іноземці, є непоодинокими.

Перебуваючи у містах, слід бути пильними щодо крадіжок паспортів, особистих речей. Аеропорт Абіджану є місцем скоєння численних протиправних дій. Тому рекомендується мати при собі копії документів (паспортів, посвідчень особи тощо) та, по можливості, користуватися ними. У випадку крадіжки документів і з метою запобігання їх використанню, слід телефонувати до Почесного консульства України.

Перебуваючи у місті, недоцільно мати при собі значні кошти, коштовності (до 50 євро).

Не слід носити документи в гаманцях на ремені, які притягують увагу крадіїв.

Ввечері та вночі не рекомендується перебувати в районах Абіджану –Aджаме, Юпугон, Aбобо, а також інших ізольованих кварталах.

Особливу увагу слід виявляти під час виходу з банків та пунктів обміну валюти, а також під час виходу з ресторану, бару чи кафе.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Митні питання

Для прискорення процедури оплати податку на товари, які ввозяться літаком, пасажирам надається відповідний формуляр, а по прибутті до аеропорту слід відвідати зал «Задекларовані товари» для виконання митних формальностей.

Товари пасажирів, які звільняються від сплати митних зборів, мають відповідати наступним умовам: їхня вартість не повинна перевищувати 100.000 фрн. КФА (200 дол. США) для дорослих та 50.000 (100 дол. США) для дітей до 15 років; використовуватися подорожуючим особисто протягом 6 місяців, починаючи з дати ввезення в країну. Забороненими для ввезення в Кот-д’Івуар є такі товари: речі порнографічного характеру у будь-якій формі (журнали, відео касети тощо), наркотичні засоби, друковані видання, які можуть спровокувати порушення громадянського спокою. Крім того, заборонені для ввезення без відповідного дозволу: зброя, приймаючі та передаючі пристрої, медикаменти (за виключенням тих, які подорожуючий має особисто використовувати), продукція рослинного походження (за виключенням наявності фіто-санітарних дозволів), тварини, які охороняються законом.

Працевлаштування іноземців

Політика властей Кот-д’Івуару спрямована «івуарізацію» робочих місць в країні. Це проявляється у введенні для іноземців нових адміністративних формальностей шляхом підвищення такс на залучення службовців немісцевого походження. Запрошення іноземця на роботу до цієї країни можливо отримати лише після того, як був публічно оголошений конкурс на заповнення такої вакансії (конкурс триває 2 місяці) і не виявилося бажаючого з числа громадян Кот-д’Івуару.

Роботодавець протягом 6 місяців вирішує питання, пов’язані з перебуванням іноземця, який повинен отримати у компетентних органах дозволи на проживання і роботу. Законодавство цієї країни надає можливість місцевому роботодавцю звільняти іноземців і набирати на роботу місцевих фахівців. При цьому івуарійський суд не бере до уваги практику інших країн у цьому питанні.

Тривалість робочого дня в Кот-д’Івуарі – 8 годин на день і 40 на тиждень для тих, хто не працює у с/г підприємствах; від 40 до 48 годин – у сільськогосподарських підприємствах і 56 годин для осіб, які працюють в якості охоронців чи домогосподарок.

Мінімально надається один вихідний на тиждень, проте у державних службовців їх 2. Відпустка нараховується з розрахунку 2,2 дні за відпрацьований місяць.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Візу для поїздки в Кот-д’Івуар громадяни України мають отримати в Посольстві цієї країни в РФ. 14/9, Koробейников провулок, телефон+7-095-201-2375, +7-095-201-2400, факс+7-495-637-21-57, +7-495-695-11-87, Emailambacimow@hotmail.com або замовити, користуючись сайтом www.snedai.com.

Повітряний зв’язок між Абіджаном та Європою обслуговують декілька авіаційних компаній («Air France», «Turkish airlines», «Brussels airlines»).

Загальна сітка доріг складає 68.000 км, з яких 6500 - з твердим покриттям. 80% доріг побудовано більше 15 років тому. Незважаючи на обмежену швидкість, пересуватися на дорогах навіть з асфальтним покриттям є небезпечним, випадки скоєння аварій із смертельними наслідками є досить поширеними. При пересуванні рекомендується застосовувати помірну швидкість. Крім того, слід виключити можливість подорожувати вночі. На основних дорогах є достатньо автозаправок.

У випадку скоєння аварії, слід телефонувати до жандармерії. Якщо у ДТП постраждала людина і це сталося за межами міста, слід негайно звернутися до найближчого відділку поліції, жандармерії чи пожежників. Разом з тим, перебувати на місці пригоди є ризиковано, оскільки родичі постраждалого можуть вдатися до неконтрольованих вчинків з метою помсти. Автомобіль має бути застрахований. У випадку скоєння ДТП, протокол може скласти лише представник правоохоронних органів.

Під час руху в автомобілі, доцільно зачиняти вікна та блокувати дверцята. Не слід залишати в автомобілі особисті речі чи сумки, мобільні телефони. У разі крадіжки платіжної картки, слід негайно вжити заходів для її блокування. У готелях, як правило, є місця для зберігання кредитних карток та готівки. Цю інформацію доречно отримати під час поселення в готель. Використання карток з метою отримання готівки, а також чеків можливе лише у великих банках Абіджана.

В країні є залізниця, проте протягом останніх років вона не функціонує.

Корисні телефони

Почесне Генеральне консульство України в Абіджані

Адреса: Cocody Ambassade, rue Viviene 01 BP 7048, Abidjan

Телефон: +225 22-48-37-00/01/02/03/04

Факс:       +225-22-44-25-30

E mail: consulathonoraireukraine@consulathonoraireukraineci.org.

 

Корисні телефони:

Поліція                                    110, 11, 170

Жандармерія                          20-21-01-70

Швидка медична допомога    60-50-41-36

Пожежна служба                   180 або 07-81-17-18


Республіка Ліберія

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація в Ліберії поступово покращується, особливо після приборкання владою масового захворювання населення на вірус Ебола. У Монровії поліція контролює ситуацію і намагається боротися із злочинністю. Разом з тим, пересуваючись столицею, слід дотримуватися елементарних правил безпеки. Випадки крадіжок грошей, речей і навіть автомобілів є звичайним явищем. Жінкам не рекомендовано пересуватися самостійно по місту, за виключенням центрального району Мамба Пуент, а також на пляжах. Фотографувати урядові приміщення заборонено. У провінціях часто зустрічаються поліцейські пости.

Незважаючи на те, що безпекова ситуація на кордоні з Кот-д’Івуаром, в основному, стабілізувалася, вона залишається досить напруженою, тому перебувати у цих районах небажано.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Країна отримує від міжнародних фінансових та медичних структур допомогу для боротьби з вірусом Ебола. Труднощі санітарного стану країни обумовлюються відсутністю достатньої кількості підприємств, які постачають воду та електроенергію. Медичні служби країни у провінціях дуже обмежені у фінансуванні. Низька якість води, головним чином підчас сезону дощів (квітень-жовтень), викликає появу різних захворювань. Тому під час перебування у закладах харчування (ресторани, кафе) вживати воду з пляшок. Досить частими є захворювання на малярію, гепатит А і Б, а також черевний тиф.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з помешкання. Крім того, слід застосовувати різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або тривалішого ніж 6 місяців). Не слід нехтувати профілактичними засобами повернувшись до України. Протягом перебування в Ліберії та 2-х місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

Черевний тиф

Це інфекційна хвороба є досить поширеною в Монровії. Рекомендується зробити щеплення проти цієї хвороби до моменту прибуття в Ліберію. Крім того, слід слідкувати за якістю води, яку ви споживаєте.

Щеплення

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим. Сертифікат про щеплення пред’являється під час перетину кордону країни.

Бажано також мати щеплення проти дифтерії, правцю, поліомієліту, коклюшу, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, сказу.

Звичайні превентивні засоби

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення до приміщення з вулиці.

Піддавайте їжу термічній обробці і споживайте її гарячою.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Париж, Франція.

Для отримання візи в Ліберію громадянам України слід звернутися до диппредставництва цієї країни у Франції: 12 place du Général Catroux, 75017 Paris, тел. : + 33 01 47 63 58 55,Courriel : libem-paris@wanadoo.fr.

Міжнародний аеропорт Робертс (Roberts) знаходиться на відстані 58 км від столиці країни м.Монровія. Рівень безпеки аеропорту є задовільним. Він підтримується завдяки зусиллям авіакомпаній, які тут функціонують.

Дістатися аеропорту можна лише автобусом авіаційної компанії, якщо ваш рейс відбувається вночі. У інших випадках, слід користуватися місцевими таксі.

Якщо є потреба подорожувати за межами Монровії, слід попередньо вивчити маршрут, стан доріг, більшість з яких є непридатними для пересування в сезон дощів (травень-листопад). Подорожування вночі є надзвичайно небезпечним. Це застереження стосується і Монровії, де перебування у таких кварталах як: Вест-Поент, Сомаліа Драйв, Ред Лайт є небезпечним. При подорожування обов’язково застосовувати ремені безпеки. Перебуваючи у таксі, ця вимога не є обов’язковою. Усі таксі є жовтого кольору, мають ліцензію, проте надзвичайно зношені.

Корисні телефони

Поліція                                    911

Жандармерія                          9955

Пожежна служба                   0770800079         

Центральний шпиталь           0770800013

Швидка медична допомога   1333

Мапа