Посольство України в Республіці Сенегал

Київ 10:21

Заява МЗС України у зв’язку з рішенням про включення тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та м. Севастополь до складу Південного федерального округу Російської Федерації

29 липня 2016, 17:13

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням про включення тимчасово окупованих Російською Федерацією територій Автономної Республіки Крим та м. Севастополь до складу Південного федерального округу.

Це рішення є нікчемним і таким, що не створює жодних правових наслідків, не впливає на статус Автономної Республіки Крим та м. Севастополь і міжнародно визнаних кордонів України.

Держава-окупант продовжує демонстративно нехтувати Статутом ООН, Резолюцією ГА ООН А/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», Гельсінським Заключним актом НБСЄ 1975 року, Меморандумом про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, своїми зобов’язаннями за Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими нормами міжнародного права.

МЗС вкотре закликає Російську Федерацію повернутися до виконання своїх міжнародних зобов’язань, припинити агресію та незаконну окупацію частини суверенної території України.

З приводу згаданого рішення МЗС України надіслало відповідну ноту російській стороні.

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/49567-zajava-mzs-ukrajini-u-zvjazku-z-rishennyam-pro-vklyuchennya-timchasovo-okupovanih-teritorij-avtonomnoji-respubliki-krim-ta-m-sevastopoly-do-skladu-pivdennogo-federalynogo-okrugu-rosijsykoji-federaciji

Останні заяви та коментарі