Посольство України в Республіці Сенегал

Київ 07:32

Незважаючи на зміни у форматі Операції об’єднаних сил, Україна залишається повністю віддана Мінським угодам

03 травня 2018, 19:21

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко підписав 30 квітня 2018 р. Наказ Верховного Головнокомандувача ЗСУ «Про початок операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей».

Згідно з Наказом, завершена масштабна антитерористична операція на території Донецької та Луганської областей. Всі підрозділи та військові формування зараз перебувають під командуванням Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України.

Операція Об’єднаних сил була закріплена Законом про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях.

Новий формат операції на Донбасі покращить механізм координації дій Збройних Сил України, спецслужб, правоохоронних органів, а також цивільних адміністрацій, необхідних на тлі гібридних провокацій з боку російських сил.

Російська військова діяльність на окупованих територіях України є єдиним джерелом ескалації.

В умовах російської агресії Україна залишається прихильником мінських угод та мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Наша позиція залишається незмінною: єдиний шлях вирішення конфлікту – повне дотримання Мінських Угод.

Міжнародне співтовариство має продовжувати зусилля, спрямовані на посилення тиску на Росію, включаючи санкції.

Пріоритетним є розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на окупованих територіях Донецької та Луганської областей з метою забезпечення стабільної деескалації ситуації на місцях та сприяння прогресу в реалізації Мінських Угод.

Останні заяви та коментарі