Посольство України в Республіці Сенегал

Київ 10:00

Прес-реліз Посольства України в Сенегалі до Дня Африки

25 травня, 11:27

Україна прєднується до відзначення Дня Африки

Взаємовідносини незалежної України з країнами Африки (зокрема країнами Західноафриканського регіону) хоча і не мають довгої історії, проте визначаються стійким та дружнім характером.

Одним з найважливіших факторів української присутності в Африці, є участь українських військових у миротворчих операціях ООН. Cвого часу, у складі Місії ООН в Ліберії (UNMIL), яку було розгорнуто з 2003 по 2018 рр., входило 108 миротворців з України (дані за 2017 р.).

У 2010 р. український контингент з Ліберії був направлений до складу миротворчої місії ООН в Кот-д’Івуарі (UNOCI), де 9 місяців виконував завдання за призначенням у рамках зазначеної операції ООН.

Внесок українських військових у підтримку миру та стабільності в Ліберії та Західноафриканському регіоні у цілому були високо оцінені Генеральним секретарем ООН, а Спеціальний представник Генерального секретаря Еллен Маргрет Лёй висловила вдячність українським миротворцям за те, що вони працюють як «справжні посли миру». Майже 40 українських вертолітників отримали медалі «За службу миру».

Сьогодні співробітництво з західноафриканськими країнами, насамперед з Сенегалом, у військово-технічній сфері залишається одним з найбільш перспективних. Україна готова запропонувати Сенегалу та іншим країнам регіону сучасні військові системи для миротворчих місій та боротьби з тероризмом.

Згідно з підписаним у 2015 р. контрактом, у березні 2017 р. до Сенегалу було доставлено повноцінну батарею РСЗВ «Град» БМ-21 на базі вантажівок «КрАЗ».

Інтенсифікація двосторонніх торговельно-економічних відносин з африканськими країнами є сьогодні одним із пріоритетних завдань для України. Це обумовлено необхідністю диверсифікації ринку українського виробництва.

Відзначаючи зростання товарообігу у 2018 році з такими країнами, як Сенегал, Ліберія та Республіка Конго, Україна продовжує шукати нові можливості для встановлення міцних, надійних і взаємовигідних відносин з іншими африканськими країнами.

Наразі основними статтями українського експорту до західноафриканських країн є чорні метали, зернові, рослинна олія.

З лютого 2019 р. у столиці Ліберії, м. Монровія функціонує Почесне консульство України.

Останні новини

Зустріч у Торгово-промисловій палаті м. Дакар | 20 червня, 16:32

20 червня 2019 р. Тимчасовий повірений у справах України в Сенегалі А.М.Барабуля провів зустріч з Генеральним секретарем Торгово-промислової палати м. Дакар Алі Мбупом.

Парламентська складова двостороннього співробітництва між Україною та Сенегалом | 14 травня, 20:16

14 травня 2019 р. у Національній Асамблеї (парламенті) Сенегалу відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в Сенегалі А.М.Барабулі з головою Комісії із закордонних справ, Африканського Союзу та сенегальців за кордоном Папою Санья Мбаєм (Papa Sagna Mbaye).

Інавгурація президента Сенегалу М.Саля | 02 квітня, 21:40

02 квітня 2019 р. відбулася урочиста церемонія інавгурації президента Сенегалу Макі Саля (Macky Sall), який переміг у першому турі президентських виборів 24 лютого 2019 р.

Відкриття Почесного консульства України в Ліберії | 07 лютого, 19:18

Тимчасовий повірений у справах України в Сенегалі Антон Барабуля взяв участь в урочистій церемонії відкриття Почесного консульства України в Ліберії, яка відбулася 07 лютого 2019 р. у м. Монровія.

Зустріч Посла України з міністром закордонних справ Сенегалу | 14 січня, 16:10

14 січня 2019 р. у Дакарі відбулася зустріч міністра закордонних справ та сенегальців за кордоном Республіки Сенегал Сідікі Каба (Sidiki KABA) з Послом України в Сенегалі Олександром Овчаровим, у зв’язку із завершенням його дипломатичної місії, яка тривала п’ять років.