Посольство України в Республіці Сенегал

Київ 10:26

Інтерв’ю Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Сенегал О.Є.Овчарова сенегальському щотижневику «Nouvel Horizon»

26 вересня 2017, 15:06

Напередодні відзначення 26-ої річниці незалежності України Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Сенегал О.Є.Овчаров дав інтерв’ю сенегальському щотижневику «Nouvel Horizon» (опубліковане 22 вересня 2017 р.), в якому, крім питань стану та перспектив співробітництва між Україною та Сенегалом, він торкається питання досягнень України за роки незалежності та місця України у сучасному світі.

 

"УКРАЇНА ДОСЯГЛА ПРОГРЕСУ ЗА ДУЖЕ ВАЖКИХ УМОВ"

24 серпня Україна відзначає 26 років незалежності та відчуває численні важливі аспекти свого існування, маючи також змогу впливати на своє майбутнє. Його Високоповажність, пан Олександр Овчаров у цьому інтерв'ю дозволяє краще зрозуміти їхню сутність.

У чому річниця здобуття вашої незалежності, що відзначається 24 серпня, відрізняється від святкування у минулі рази?

Святкування 26-ї річниці нашої незалежності знаменується надбаннями, отриманими внаслідок кропіткого процесу для України.

Перш за все, ми отримали безвізовий режим з Європейським Союзом. Це безумовна перемога та дуже важливий крок уперед на шляху європейської інтеграції. Тепер кожен українець може відчути, що його суспільство наблизилося до Європи, та прагнути кращого рівня життя.

Іншим надбанням у цій сфері є рішення Ради ЄС про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС після більш, ніж року попереднього застосування, торгівля між Україною і ЄС продовжує інтенсифікуватися, і ЄС зміцнив свою позицію найбільшого торгівельного партнера України.

Також, цього року Україна мала можливість представити свою гостинність, організувавши навесні у Києві пісенний конкурс «Євробачення». Таким чином, європейці також змогли переконатися, що Україна гідна займати своє місце у сім’ї європейських народів.

 

Як Україна почувається після 26 років досягнення незалежності?

Україна добилася у боротьбі з корупцією та реформі державних установ протягом останніх трьох років після Революції гідності, більшого прогресу, ніж протягом попередніх 23 років. І ми досягли усього цього у найскладніших умовах: протистояння війні, що керується Росією, і яка забрала тисячі життів, російській окупації Кримського півострова і Донбасу, яка паралізувала нашу економіку.

Україна створила нові антикорупційні установи та прийняла антикорупційне законодавство, яке вона починає реалізовувати. Національне антикорупційне бюро, нове правоохоронне відомство, розпочало перші розслідування у справах про корупцію на високому рівні у грудні 2015 року.

Національне агентство з запобігання корупції працює з початку 2016 року.

Створення нового Державного слідчого управління та нового Вищого суду з питань боротьби з корупцією все ще не вирішено.

Широко впроваджуються нові навчальні та робочі принципи Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Судді навчаються за новими методиками, тестами та професійними вимогами.

 

Цьогорічному святкуванню передували зустрічі вашого Президента з Д.Трампом та Е.Макроном. Як ці етапи можуть вплинути на місце України у світі?

З 2014 року Україна втягнута у збройний конфлікт між проросійськими сепаратистами у східній частині країни та силами Києва, в результаті чого загинуло більше 10 тисяч чоловік. Сполучені Штати та їхні європейські союзники, які ввели санкції проти Росії, закликають до застосування Мінських мирних угод, укладених у 2015 році, і призначених для створення перемир’я у бойових діях.

Після зустрічі українського і американського Президентів та підтримки Сполучених Штатів, висловленої у питанні мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, можна говорити про Україну як про країну, яка може і готова позбутися позаблокового статусу.

Візит Президента України до Франції дозволив йому оцінити підтримку партнера, який, здається, йде по стопах свого попередника Франсуа Олланда, стосовно питання про війну в Україні, а саме – прагнення добитися будь-якою ціною реалізації Мінського мирного процесу між Києвом та найманцями Донбасу, підтриманими Москвою.

І, звичайно, зараз Україна зрозуміла необхідність приєднання до сили, яка допоможе подолати труднощі у галузі безпеки. І цією силою, звичайно, може бути НАТО.

10 липня Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг відвідав Київ. Деякі високопосадовці використовували це для підтримки ідеї вступу України до НАТО. Законопроект, що робить це членство пріоритетним для країни, у червні минулого року був прийнятий депутатами.

«Українська армія стала однією з найпотужніших армій у регіоні. Вона має досвід боротьби і сучасної війни. Українська армія здатна захищати український кордон, а також східний кордон НАТО та східний кордон вільного світу», - сказав голова українського парламенту.

 

Москва погрожувала й надалі бойкотувати європейські товари. Що Ви про це думаєте?

Організовуючи бойкот європейських продуктів, Росія забуває про контрзаходи. Якщо населення України вважає закупівлі товарів російського виробництва підтримкою окупанта, це рішення пояснюється логічно. У зв’язку з цим стимул бойкотувати російські продукти поширюється не тільки на Україну, але й на інші країни, такі як Білорусь, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Сполучені Штати, Молдова та Грузія.

Якщо говорити про ліквідацію тракторами сирів та овочів, як це бачимо в Росії, це не може бути пояснено здоровим глуздом.

 

Які підсумки можна зробити з Ваших амбітних заяв, виголошених минулого року, стосовно того, щоб зробити Сенегал воротами до Африки?

По-перше, ми цінуємо той внесок, який робить Сенегал у справу безпеки в Західноафриканському регіоні. Вирішення ситуації в Гамбії є чудовим підтвердженням підтримки демократії вашою країною.

Як непостійні члени Ради Безпеки ООН, наші дві країни докладають великих зусиль для підтримки миру у проблемних регіонах світу.

Україна зацікавлена у розвитку двостороннього військово-технічного співробітництва з Республікою Сенегал. Ми вважаємо, що це – один з продуктивних елементів взаємовигідного співробітництва між нашими країнами. Можливо, ви пам’ятаєте, як українська військова техніка була продемонстрована цього року на параді до Дня Незалежності Сенегалу. І це викликало інтерес навіть у сусідніх країнах.

Якщо говорити про наше економічне співробітництво, я можу сказати, що в 2016 році товарооборот склав 65,17 мільйонів доларів США. Основними експортними продуктами є чорні метали, крупи та рослинні олії. Імпорт складається з риби та ракоподібних.

 

Якими відображеннями співробітництва між Україною та Сенегалом ви сьогодні дійсно задоволені?

Як я вже сказав, - тими, що реалізовуються у військово-технічній сфері. Україна готова запропонувати Сенегалу сучасні військові системи для миротворчих місій та боротьби з тероризмом. Ми також можемо запропонувати різні види конкурентоспроможного обладнання. Ми сподіваємось, що уповноважені експортери обох країн посилять взаємовигідні контакти, щоб знайти проекти співпраці у цій галузі.

 

Які сфери треба ще краще використовувати, а у яких темп Вам здається повільним?

Активізації потребує політичний діалог. Підтвердженням цього є зустріч міністрів закордонних справ під час 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в 2016 році та призначення Посла Сенегалу в Україні Амаду Дабо, який нещодавно вручив Вірчі Грамоти Президенту України. Сторони готові до двосторонніх візитів на високому рівні. Ці питання будуть обговорюватися в політичних консультаціях, відкладених кілька разів, але ми сподіваємось, що вони відбудуться цієї осені в Дакарі.

Також необхідно вдосконалити правову основу між двома країнами. Протягом майже чотирьох років три документи очікують на ратифікації сенегальською стороною: Угода про взаємну допомогу у цивільних та кримінальних справах, Угода про екстрадицію та Угода про передачу засуджених осіб.

Україна готова сприяти співпраці з Сенегалом у сфері освіти. На жаль, співпраця у цій галузі між Україною та Сенегалом ще не має правової бази. Щоб підвищити рівень цих відносин, ми повинні розглянути можливість підписання відповідних угод.

Джерело:  | ПУ в Сенегалі Автор: S.THIAM

Останні інтерв`ю

Інтерв'ю Надзвичайного і Повноважного посла України в Сенегалі О.Овчарова українському друкованому виданню "Сегодня" | 12 вересня 2018, 13:12

"Чому нам цікавий Чорний Континент, а йому - Україна". 12 вересня 2018 р. в українському виданні "Сегодня" надруковано розгорнуте інтерв'ю Посла України в Сенегалі О.Овчарова.
Інтерв`ю | Джерело: ПУ в Сенегалі | Автор: Олександр Ільченко

Інтерв’ю Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Сенегал О.Є.Овчарова сенегальському щотижневику «Nouvel Horizon» | 26 серпня 2016, 19:12

Напередодні Дня незалежності України Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Сенегал О.Є.Овчаров дав інтерв’ю сенегальському щотижневику «Nouvel Horizon» (опубліковане 25 серпня 2016 р.), в якому, крім питань стану та перспектив співробітництва між Україною та Сенегалом, торкається актуальних проблем протидії російської агресії. Оригінальна версія французькою мовою - http://senegal.mfa.gov.ua/fr/embassy/ambassador/interview
Інтерв`ю | Джерело: ПУ в Сенегалі | Автор: S.THIAM

Інтерв'ю Н. і П. Посла України О.Овчарова Центру дослідження Африки | 24 травня 2016, 20:04

Сенегал – це не лише батьківщина кремезних баобабів, ралі «Париж-Дакар», дивовижних поезій Сенгора, а ще одна з найбільш демократичних держав Африки, якій не відомі державні перевороти та лихі громадянські війні. Таємницю Сенегалу у своїх листах до матері розкрив геніальний французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері: «…люди тут як риби на березі. Вони не думають ні про що, і не сумні, і не щасливі. Сенегал просто звільнив їх від самих себе».
Інтерв`ю | Джерело: Центр дослідження Африки | Автор: Олександр Мішин

Інтерв'ю Надзвичайного і Повноважного Посла України О.Овчарова суспільно-політичному журналу "Віва-Україна" | 15 серпня 2015, 19:18

Чому не варто боятися розширювати свої горизонти бізнесу? У чому перспективність такої країни як Сенегал?  Які зараз відношення між Україною та Сенегалом? Про це та багато іншого розповідає Надзвичайний і Повноважний Посол України в Сенегалі Олександр Овчаров.