Посольство України в Республіці Сенегал

Київ 08:17

Політичні відносини між Україною та Гвінейською Республікою

Визнання України: 10 січня 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 4 квітня 1992 р.

Останні контакти на вищому рівні: офіційний візит президента Гвінеї Лансана Конте до України у червні 1998 р.; зустріч міністрів закордонних справ України П.А.Клімкіна та Гвінеї Ф.Лунсені Фаль під час ХV саміту МОФ у Дакарі 30 листопада 2014 р.

Незважаючи на добре історичне підґрунтя, двосторонні відносини розвинути не вдалося, насамперед, через досить високий рівень корупції та слабку організацію державної влади в Гвінеї, а за часів перебування при владі військової хунти стосунки були, практично, заморожені. У зв’язку із закриттям комплексу з переробки бокситів у м. Фріа, куди експортувалися українські запчастини та механізми, значна кількість українців змушена була виїхати з Гвінеї.

Двосторонні органи високого рівня: Міжурядова українсько-гвінейська комісія з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, перше і єдине засідання якої відбулося у м. Конакрі у березні 2003 р. Гвінейська сторона не виконала жодного пункту Протоколу засідання Комісії.

Планований на липень 2011 р. візит в Україну глави зовнішньополітичного відомства Гвінеї був скасований і перенесений на невизначений термін.

У зв’язку із складною соціально-політичною ситуацію в Гвінеї, яка склалася у 2008-2009 рр. та подальшим значним зменшенням двостороннього економічного співробітництва, було прийнято рішення щодо перенесення Посольства України з Гвінеї до Сенегалу у червні 2012 р.

30 листопада 2014 р. у рамках 15-го саміту Міжнародної організації франкофонії у м. Дакар (Сенегал) відбулася зустріч Міністрів закордонних справ України П.А.Клімкіна та Гвінеї Ф.Лунсені Фаля.

Україна приєдналася до Рішення Ради ЄС 2015/1923 від 26 жовтня 2015 р. (пролонгація обмежувальних заходів ЄС проти фізичних осіб Гвінейської Республіки до 27 жовтня 2016 р.).

У 2018 р., у рамках 17-го Саміту Франкофонії (07-12 жовтня, м. Єреван) відбулася зустріч делегацій України та Гвінеї, у ході якої було обговорено окремі аспекти двостороннього співробітництва, а також підтримку гвінейською стороною українських ініціатив у рамках міжнародних організацій, насамперед в ООН.

У м. Конакрі функціонує Почесне консульство України.

Під час голосування 27 березня 2014 р. на Генеральній Асамблеї ООН гвінейська делегація підтримала проект резолюції «Територіальна цілісність України».

Делегація Гвінеї утрималася при прийнятті резолюцій «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)» у грудні 2017 р. та у грудні 2018 р., та «Проблема мілітаризації АР Крим та м. Севастополь (Україна), а також районів Чорного та Азовського морів» у грудні 2018 р.