Посольство України в Республіці Сенегал

Київ 02:06

Політичні відносини між Україною та Гвінейською Республікою

Визнання України: 10 січня 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 4 квітня 1992 р.

Останні контакти на вищому рівні: офіційний візит президента Гвінеї Лансана Конте до України у червні 1998 р.; зустріч міністрів закордонних справ України П.А.Клімкіна та Гвінеї Ф.Лунсені Фаль під час ХV саміту МОФ у Дакарі 30 листопада 2014 р.

Незважаючи на добре історичне підґрунтя, двосторонні відносини розвинути не вдалося, насамперед, через досить високий рівень корупції та слабку організацію державної влади в Гвінеї, а за часів перебування при владі військової хунти стосунки були, практично, заморожені. У зв’язку із закриттям комплексу з переробки бокситів у м. Фріа, куди експортувалися українські запчастини та механізми, значна кількість українців змушена була виїхати з Гвінеї.

Двосторонні органи високого рівня: Міжурядова українсько-гвінейська комісія з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, перше і єдине засідання якої відбулося у м. Конакрі у березні 2003 р. Гвінейська сторона не виконала жодного пункту Протоколу засідання Комісії.

Планований на липень 2011 р. візит в Україну глави зовнішньополітичного відомства Гвінеї був скасований і перенесений на невизначений термін.

У зв’язку із складною соціально-політичною ситуацію в Гвінеї, яка склалася у 2008-2009 рр. та подальшим значним зменшенням двостороннього економічного співробітництва, було прийнято рішення щодо перенесення Посольства України з Гвінеї до Сенегалу у червні 2012 р.

У м. Конакрі функціонує Почесне консульство України.

Під час голосування 27 березня 2014 р. на Генеральній Асамблеї ООН гвінейська делегація підтримала проект резолюції «Територіальна цілісність України».