Поширені запитання/FAQ
Опубліковано 14 лютого 2023 року о 15:00
 • Як записатись на прийом до консульського підрозділу Посольства?

З метою оптимізації та покращення обслуговування, у консульському підрозділі Посольства України в Республіці Сенегал запроваджено автоматизовану систему запису на консульський прийом громадян. 

 • Чи можна залишити старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон після оформлення нового? 

Якщо у Вашому старому закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, при видачі Вам нового паспортного документа Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

 • Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Посольства України в Сенегалі? 

До трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору. До зазначеного строку не входить строк доставки паспорта до установи.

 • Чи можу я мати на руках два паспорта громадянина України для виїзду за кордон? 

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати одразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 • У мене закінчився термін дії паспорта та мені терміново потрібно їхати в Україну. Що робити? 

У даному випадку Ви можете оформити Посвідчення особи на повернення в Україну, яке виготовляється в день подачі всіх необхідних документів та сплати консульського збору, та діє до 30 днів. Звертаємо Вашу увагу, що зазначений документ дає право лише на в’їзд до України. Просимо пам’ятати, що Посвідчення особи на повернення в Україну діє лише до 30 днів, протягом яких громадянин повинен виїхати в Україну.

 • Я втратив документи. Що робити?

У даному випадку Ви можете оформити Посвідчення особи на повернення в Україну, яке виготовляється в день подачі всіх необхідних документів та сплати консульського збору, та діє до 30 днів. Звертаємо Вашу увагу, що зазначений документ дає право лише на в’їзд до України. Просимо пам’ятати, що Посвідчення особи на повернення в Україну діє лише до 30 днів, протягом яких громадянин повинен виїхати в Україну. 

Для оформлення Посвідчення особи на повернення в Україну необхідно надати довідку, видану компетентними органами держав зони відповідальності про втрату документів.   

 • Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні? 

Згідно з чинним законодавством України у сфері нотаріату, консульська посадова особа може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей України.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо. Всі нотаріальні дії вчиняються особисто заявником.

 • Як стати на консульській облік? 

На тимчасовий консульський облік можуть стати лише громадяни України (за власним бажанням та за наявності відповідних документів). За оформлення тимчасового / постійного консульського обліку стягується консульський збір.

 • Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом.

 • Я хочу оформити прийняття/відмову від прийняття спадщини. Що мені робити?

Заяви щодо прийняття спадщини або відмови від прийняття спадщини (у т.ч.на користь іншого спадкоємця) подаються протягом встановленого законом терміну (6 місяців з часу відкриття спадщини. Протягом цього терміну заява може бути відкликана заявником). Така заява подається особисто. Для оформлення такої заяви у Посольстві слід:

- звернутися до установи особисто у прийомні години;

- мати при собі дійсний паспорт та копію його першої сторінки;

- надати свідоцтво про смерть спадкодавця, засвідчене y встановленому порядку та перекладене державною мовою, якщо воно видавалося іноземними органами, або його нотаріально засвідчену копію;

- надати документ, що підтверджує родинний зв’язок зі спадкодавцем та його копію;

- надати копію заповіту (якщо заповіт оформлювався);

- повідомити назву нотаріальної контори, де знаходиться спадкова справа;

- оригінал документа (квитанції) про сплату консульського збору.

 • Який порядок оформлення заяви-дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно? 

Для оформлення дозволу до Посольства особисто заявником подаються:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- свідоцтво про народження дитини;

- копія закордонного паспорта особи, яка супроводжуватиме дитину;

- копія закордонного паспорта/проїзного документа дитини;

- заява (оформлюється у Посольстві);

- оригінал документа (квитанції) про сплату консульського збору.

 • Я вийшла заміж на території держави зони відповідальності та змінила прізвище. На даний час я зареєстрована в Україні, але перебуваю на території цієї держави і хочу оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Яким чином я це можу зробити через Посольство України? 

Громадяни України, які тимчасово перебувають на території держави зони відповідальності (підтвердженням тимчасового перебування не території цієї держави є наявність паспорта громадянина України, т.зв. “внутрішнього паспорта”) та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання такими громадянами паспорта громадянина України (“внутрішнього паспорта”), переоформленого на нове ім’я.

 • Чи можна в консульстві проставити штамп «Апостиль» на документах, які видані на території України?

На документи, видані офіційними органами чи установами України, штамп «апостиль» можна поставити лише на території України.

 • Міністерство внутрішніх справ – на документах, що видаються Міністерством внутрішніх справ та його територіальними органами з надання сервісних послуг, крім документів, що стосуються сфери освіти та науки;
 • Державна міграційна служба – на документах, що видаються Державною міграційною службою, її територіальними органами та територіальними підрозділами, що стосуються сфери міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів;
 • Державна податкова служба України – на документах, що видаються Державною податковою службою та її територіальними органами.

На перелічених вище типах офіційних документів МЗС апостиль більше не проставлятиме й повертатиме без розгляду документи, повноваження на засвідчення апостилем яких належать іншому органу.

Як і раніше апостиль проставлятимуть:

 • Міністерство освіти і науки – на офіційних документах, виданих Міністерством освіти і науки, центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра освіти і науки, їх територіальними органами, закладами освіти, підприємствами, установами і організаціями, які надають послуги у сфері освіти і науки або провадять іншу діяльність, пов’язану з наданням таких послуг;
 • Міністерство юстиції – на документах, що видаються органами юстиції, судами, державними архівними установами, органами виконання покарань та пробації; а також на документах, що оформляються нотаріусами України;
 • Міністерство закордонних справ – на всіх інших видах документів.

Більш докладно про порядок і процедуру проставлення апостиля вказаними вище органами влади в Україні Ви можете дізнатися, ознайомившись з інформацією на офіційних вебсайтах за такими посиланнями: https://mon.gov.ua/ua/tag/apostil (Міністерство освіти), https://minjust.gov.ua/dep/ddr/poryadok-prostavlennya-apostilya (Міністерство юстиції), https://mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dokumenti-ta-notarialni-diyi/apostil (МЗС). 


Дипломатичні та консульські установи України за кордоном не засвідчують українські документи штампом «Апостиль».

На документах, виданих  місцевими компетентними  органами, установами, нотаріусами чи іншими офіційними закладами «Апостиль» проставляється органами юстиції та МЗС держави, компетентні органи якої видали документ.


 • Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06, +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51, +38 (044) 489-02-12

E-mail: [email protected]

Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19


До компетенції Посольства НЕ НАЛЕЖАТЬ:

 • оформлення паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта);
 • вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25- та 45-річного віку;
 • внесення даних про дітей до внутрішніх паспортів громадян України;

УВАГА! Оформлення паспорта громадянина України, а також внесення будь-яких змін до внутрішнього паспорта громадянина України відбувається виключно в органах Державної міграційної служби України на території України!

 • надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території держав зони відповідальності, оформлення дозволів на роботу цих держав;
 • оформлення дозволу на проживання на території держав зони відповідальності;
 • оплачувати медичні і лікарняні рахунки та рахунки за проживання і розміщення громадян;
 • вносити застави або сплачувати штрафи за громадян України;
 • надавати грошові позики та брати участь у здійсненні переказів коштів;
 • виступати поручителем або спонсором громадян;
 • забезпечувати поселення чи працевлаштування громадян;
 • оформлення громадянства держав зони відповідальності;
 • надання притулку в державі зони відповідальності або статусу біженця;
 • оформлення запрошень громадянам третіх країн для в’їзду в Україну;
 • оформлення громадянам України віз держав зони відповідальності;
 • виконувати функції адвокатів, юридичних консультантів, будь-яких інших правових послуг, туристичних агентів тощо;
 • створювати перешкоди судовому розгляду країни перебування або в будь-який інший спосіб нехтувати місцевим законодавством;
 • несанкціоновано втручатися або здійснювати посередництво у справах цивільного або комерційного характеру;
 • надавати суттєві юридичні консультації або ініціювати судові процесів на вимогу чи прохання громадян;
 • надавати послуги перекладача та інші технічні послуги: пересилання листів, телефонних, факсимільних чи будь-яких інших особистих послуг громадян;
 • проставлення штампа “Апостиль” на документах, виданих місцевими або українськими компетентними органами.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux