Текст звернення Товариства сенегальців-випускників вищих навчальних закладів колишнього СРСР (ADS/EX-URSS)
Опубліковано 15 березня 2014 року о 15:33

Заява ADSEXURSS щодо ситуації в Україні, адресована властям Росії та України.

Дакар, 10 березня 2014 року

Товариство сенегальців-випускників та стажистів вищих навчальних закладів колишнього СРСР є асоціацією, яка об’єднує усіх колишніх студентів та стажистів (більше ніж 1000 осіб), які навчалися у республіках колишнього СРСР и ¾ з яких жили в Росії та Україні. Ось чому, ми дуже схвильовані сьогоднішньою ситуацією.

Найгірше у цій ситуації є те, що на межі протистояння знаходяться братні слов’янські народи, які протягом сотень років мали спільну долю. Фактично, важко знайти сім’ю в Росії, яка не має близьких родичів в Україні і навпаки. Народи України та Росії мали спільну долю протягом століть, незважаючи на певні особливості. Вони спільно подолали фашизм і втратили мільйони співвітчизників. З падінням СРСР сім’ї, які мали єдиний паспорт, внаслідок різних геополітичних подій опинилися у різних країнах, проте завжди жили у мирі та злагоді. Хто виграє від розподілу України? Ніхто.

Ми, члени товариства сенегальців-випускників та стажистів вищих навчальних закладів колишнього СРСР (ADSEXURSS), дуже стурбовані напругою, яка існує сьогодні у відносинах між Росією і Україною та, вважаючи обидві країни колишнього СРСР своєю другою Батьківщиною, закликаємо керівництво Росії та України до пошуку компромісу, який, у першу чергу, має бути спрямований на територіальну цілісність країни та її об’єднання як єдиної нації. Багатонаціональність має залишитися важливим фактором для процвітання, фундаментом відродження.

Ми вважаємо, що продуктом компромісу між національними інтересами та різними політичними поглядами має бути конструктивізм.

У цій ситуації, є цілком нормальним існування спірних питань, тим більше коли висловлюється бачення щодо важливих структурних політичних змін майбутнього.

Ми закликаємо керівництво України виявити стриманість та обережність з метою уникнення у цей перехідний період застосування заходів, які можуть спровокувати певну частину населення відчувати себе другорядною або ізольованою. Україна може бути сильною як багатонаціональна держава, коли усі будуть вважати себе членами однієї єдиної нації, незважаючи на мовні та культурні особливості: єдиний багатонаціональних народ, об’єднаний єдиною спільною долею. Слід більше підготуватися до вільних виборів, ніж вживати певних серйозних кроків, які ризикують спровокувати розподіл України.

Ми вважаємо, що Україні не має сенсу вибирати: Європа або Росія. Україна повинна обрати свій шлях: шлях її власного розвитку.

Ми закликаємо представників російської влади проявляти стриманість, розсудливість і вести діалог з метою уникнення дестабілізації ситуації в регіоні. Росія буде більш сильною разом з сильною та стабільною Україною.

Цей регіон буде сильним та процвітаючим, якщо Росія та Україна обидві будуть сильними та процвітаючими.

Ми закликаємо власті Росії та України не дозволити екстремістам контролювати ситуацію на їхній власний розсуд. Росія та Україна мають спільно обговорити ситуацію та знайти прийнятні шляхи щодо вирішення сучасних проблем, а також уникнути будь-яких дій, спрямованих на застосування зброї.

Ми закликаємо пресу обох країн до більшої відповідальності та виваженості і «не підливати масла в огонь». Не слід також сприяти екстремістам з обох боків. Ні в якому разі не слід ставати на сторону ворогів російського та українського народів. Слід унеможливити в роботі фактів дезінформації.

ADSEXURSS вважає надзвичайно небезпечним перегляд кордонів, які встановилися після розпаду колишнього СРСР. Крим повинен залишатися Автономною Республікою, якою він є сьогодні, але у складі багатонаціональної України, де жодна мовна або культурна меншина не повинна відчувати себе дискримінованою. Власті України повинні надати рівний шанс кожному громадянину, незалежно від його раси, мови або культури. Це є єдиним шляхом для збереження територіальної цілісності країни та будівництва міцної держави.

Ніхто не виграє від збройного конфлікту.

 

За дружбу між Росією, Сенегалом та Україною,

За культурну та мовну відмінність,

 

За мир.

                                                                                                          Від імені ADSEXURSS

                                                                                                          Голова

                                                                                                          Мустафа Ндіай

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux