Спільна заява Президента України і Президента Французької Республіки
Опубліковано 23 квітня 2015 року о 13:26

В рамках офіційного візиту Президента України П.О.Порошенка до Французької Республіки (22 квітня 2015 р.), глави двох держав підписали Спільну заяву, текст якої наводиться нижче.

Спільна заява Президента Французької Республіки та

Президента України 

На запрошення Президента Французької Республіки Президент України здійснив офіційний візит до Франції 22 квітня 2015 року.

Україна і Франція як країни-засновниці ООН відчувають особливу відповідальність і докладатимуть усіх зусиль для збереження і зміцнення миру та безпеки на Європейському континенті. Віддані положенням Хартії ООН, Заключного Гельсінського Акта 1975 року, Паризької Хартії для нової Європи 1990 року, а також беручи до уваги Будапештський меморандум 1994 року, вони вважають, що закладені у цих документах основоположні принципи демократії, верховенства права, прав людини, суверенітету та територіальної цілісності держав залишаються наріжним каменем для забезпечення миру і стабільності в Європі.

У цьому зв’язку, посилаючись на Висновки Європейської Ради від 19 березня 2015 року, Президенти України і Франції не визнають і продовжують засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією. Франція висловила незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах.

Президенти двох країн детально обговорили ситуацію на Сході України. Вони підтвердили важливість повного виконання «Комплексу заходів з реалізації Мінських угод» від 12 лютого 2015 року і підкреслили відповідальність російської сторони в цьому зв’язку. Вони ще раз висловили свою підтримку ОБСЄ та її ролі у реалізації Мінських угод. Президент України подякував Президенту Республіки за зусилля Франції у «Нормандському форматі».

Президенти нагадали, що тривалість обмежувальних заходів проти Російської Федерації має бути чітко обумовлена повним виконанням Мінських домовленостей відповідно до висновків Європейської Ради від 19 березня.

Президент Республіки висловив свою підтримку процесу модернізації та реформування, який здійснюється в Україні. Він запевнив Президента України у підтримці Францією імплементації Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною. Процес ратифікації цієї Угоди успішно просувається.

Глави держав обговорили проблематику наступного Саміту «Східного партнерства» у Ризі. У цьому зв’язку вони підкреслили важливість конкретних заходів з метою зміцнення відносин України з ЄС.

Президенти двох країн домовилися надати нового імпульсу двостороннім відносинам між Україною та Францією.

Глави двох держав домовилися поглиблювати українсько-французький політичний діалог на всіх рівнях і розвивати секторальне співробітництво між українськими та французькими органами влади. Вони також заохочують розвиток співробітництва між парламентами, а також між українськими та французькими містами та регіонами.

Вони підкреслили важливість посилення двосторонніх торговельно-економічних відносин, особливо в сферах енергетики, транспорту, сільського господарства та харчової промисловості, охорони навколишнього середовища та туризму. У цьому контексті вони домовились, що Змішана Українсько-Французька міжурядова комісія з економічного співробітництва проведе своє засідання у І півріччі 2016 року.

Були обговорені перспективи співробітництва у сфері цивільної ядерної енергетики.

Стосовно аграрного сектору та агропромислового комплексу, обидва Президенти домовились про зміцнення двостороннього співробітництва в галузях тваринництва, зокрема генетики та селекції, молочної галузі, переробки та продовольства, сільськогосподарського машинобудування, в галузі рослинництва, зокрема насінництва та вирощування зернових культур. За таких обставин, ключовим питанням є взаємний доступ до ринків. Франція також надасть допомогу для модернізації вищої освіти та науково-дослідної діяльності в аграрній сфері в Україні. Особлива увага буде приділена питанням організації української аграрної професії в її різних галузях.

Обидва Глави держав мають на меті розвиток двостороннього співробітництва в галузі вищої освіти і науки та сприяння мобільності студентів між двома країнами, зокрема, в рамках програми Erasmus +. Вони домовились розпочати процедуру перегляду Угоди про взаємне визнання дипломів. Глави держав схвально поставились до запланованого на червень поточного року візиту до України делегації представників університетів та науково-дослідних закладів Франції на чолі з Президентом Конференції ректорів університетів. Президенти двох країн наголосили на успішності розвитку науково-технічного співробітництва між Україною та Францією, зокрема в рамках Програми спільних дій "Дніпро". Обидва Глави держав також підтримують двостороннє співробітництво в галузі підготовки фахівців інженерного та вищого технічного профілю.

Обидва Глави держав бажають посилити двосторонню співпрацю в галузі спорту та заохочують французькі та українські федерації спорту до реалізації спільних заходів, як це вже роблять федерації легкої атлетики та академічного веслування, а також закликають до міжміністерських обмінів експертами з питань розробки ефективної політики у сфері спорту.

Президенти домовились про розвиток партнерства у питаннях підтримки проведення державної реформи в Україні. З цього приводу Президент Республіки підтвердив бажання Франції сприяти, разом з іншими партнерами, які беруть активну участь у цьому процесі, запровадженню децентралізації, процесу реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні.

Франція також поділиться своїм досвідом у сфері банківського нагляду: буде встановлено співробітництво між Банком Франції та Національним банком України. За участі французької агенції з міжнародного розвитку французької економіки Business France, Франція готова вивчити можливість надати свій експертний досвід для створення подібної установи в Україні, з метою підтримки експорту та кращого залучення іноземних інвестицій. Нарешті, Франція готова поділитись своїм досвідом у галузях митного контролю, управління державними підприємствами та приватизації.

Президенти обох країн підкреслили свій намір продовжувати та зміцнювати двостороннє співробітництво у сфері внутрішньої безпеки, зокрема у таких сферах, як боротьба з організованою злочинністю та корупцією. Обидва Президенти також привітали зусилля Франції у тому, що стосується підготовки українських саперів з нейтралізації саморобних вибухових пристроїв та управління знешкодженими зонами. Вони також підкреслили надзвичайну важливість цієї допомоги, спрямованої на забезпечення захисту цивільного населення від наслідків збройного конфлікту.

Президенти обох країн підтримали мету 21-ї Конференції з питань змін клімату, яка пройде у Парижі в грудні ц. р., результатом якої має стати значний прогрес у боротьбі з глобальним потеплінням на основі широкомасштабної участі всіх країн.

Вони також налаштовані на зміцнення двостороннього співробітництва у сфері довкілля та сталого розвитку (енергоефективність, урбанізація, транспорт), тобто в тих галузях, де секторальні угоди вже підписані (транспорт), або перебувають на стадії підготовки (водопостачання, чистота повітря, енергоефективність, переробка відходів), і які передбачають регулярні зустрічі між Сторонами для проведення технічних обмінів.

Президенти привітали якість двосторонніх культурних обмінів. Франція запропонувала надати свій експертний досвід з метою сприяння у розробці в Україні національних культурних політик та ефективного використання української культурної спадщини, а також поглиблення міжкультурного діалогу та підтримки культурного розмаїття.

Ця Заява слугуватиме Дорожньою картою розвитку двостороннього співробітництва на найближчі місяці.

Президент України  Петро Порошенко

Президент Французької Республіки  Франсуа Олланд

Париж, 22 квітня 2015 року

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux