Існують значні можливості для збільшення товарообігу між Україною та Кот-д’Івуаром. Такою є сутність звернення Посла України в Кот-д’Івуарі Андрія Заяця до гостей, що зібралися у столичному готелі „Тіама”. Він прибув з Конакрі, де знаходиться Посольство, аби надати інформацію про Україну – державу, малу знану івуарійцями.
Справді, суб’єкти підприємницької діяльності обох країн мало знають про взаємні можливості. Посол визнав це перед підприємцями, представниками органів державної влади та місцевого самоврядування. Саме цей факт зумовлює скромний обсяг двосторонньої торгівлі, який 2011 року досяг 209 млн. дол. Структура торгівлі складається переважно з какао та каучуку. 2011 року в Україну було імпортовано какао на 131 млн. дол. і каучуку на 2,4 млн. дол.
Важливо відзначити, що Україна є першим торговельним партнером Кот-д’Івуару у Східній Європі. Саме цю позицію намір посилити український уряд. У четвер Посол виокремив ті галузі, які мали б викликати більшу увагу урядів і підприємців двох країн. Найбільший потенціал мають промислове обладнання, транспортні засоби, у т.ч. залізничні.
Андрій Заяць підкреслив, що на відміну від інших країн ЕКОВАС, Кот-д’Івуар не імпортує української сільськогосподарської продукції.
Як завжди у подібних випадках, підприємці цікавилися можливостями фінансової підтримки з боку України. У цьому плані дипломат дав чітку відповідь: уряд його країни не надає фінансової підтримки. Натомість проекти в аграрному виробництві мають шанси на інтерес з боку українських інвесторів. Посол висловив свій оптимізм щодо цієї галузі, оскільки українські компанії звернулися до нього з запитом щодо додаткової інформації.
Інтерес до вищої освіти.
Україна робить велику ставку на співпрацю у галузі вищої освіти у своїх відносинах з Африкою. Щорічно надаються чисельні державні стипендії для африканських студентів для здобуття повної вищої освіти. За словами Посла, найбільшою популярністю користуються медицина та технічні спеціальності. Дипломат висловив жаль щодо невикористання цих стипендій івуарійським урядом протягом 2008-2010 рр. Лише минулого року нарешті івуарійські студенти скористалися цією можливістю.