Інтерв'ю Тимчасового повіреного у справах України в Республіці Сенегал А.Барабулі сенегальському інтернет-виданню Senegaal.net з нагоди 28-ї річниці незалежності України
Опубліковано 24 серпня 2019 року о 14:24

Україна стала сильнішою

У чому відмінність святкування незалежності України цього року від попередніх?

Святкування незалежності залишатиметься для кожного патріота у кожній країні головним святом, незважаючи на те, яка політична сила при владі. Цього року Україна обрала нового Президента та новий Парламент, але підходи до святкування не змінилися. Змінилася сама Україна. Вона стала сильнішою, більш наполегливою у захисті своїх інтересів, зміцнила свою армію.

Незважаючи на існуючі виклики та зростаючі загрози, Україна досягла фінансової стабільності та стійкого зростання ВВП з 2 до 3% за останні три роки. У 2019 році Україна піднялася на 71 місце у рейтингу Doing Business.

Як почувається Україна після майже 30 років незалежності?

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який став точкою відліку сучасної державності. Насправді ж, відбулося відновлення державного суверенітету, за який українці змагалися протягом багатьох століть. Навіть більше – проголошення державної незалежності Україною відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної системи. 1 грудня 1991 року на всеукраїнському референдумі Український народ абсолютною більшістю голосів підтвердив прагнення жити в самостійній державі.

28 червня 1996 року відбулася ще одна знаменна подія – прийняття Конституції. Основний закон остаточно проголосив Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнав людину найвищою соціальною цінністю і утвердив народовладдя.

У вересні того ж року офіційно введено в обіг національну валюту – гривню.

У 2013–2014 роках під час Революції Гідності українці відстояли ще й європейський шлях розвитку і засвідчили готовність боротися за нього як за самостійне право вибору та свободи. Натомість Росія, втративши можливість контролювати та використовувати нашу державу, вдалася до злочинної військової агресії. Вона окупувала Автономну Республіку Крим і території східних областей України.

У 2014-му Україна зупинила вторгнення російської регулярної армії та зберегла державність. І нині ми не лише боремося з Росією, а і перемагаємо її – як силою зброї на фронті, так і на дипломатичному напрямі. Попри перевагу ворога, українці зупинили агресора і продовжують рух у напрямі європейської інтеграції.

Україна обрала нового президента та оновила свій парламент. Що зміниться в житті України?

Українці вкотре показали світові свою тверду прихильність до свободи, демократії, верховенства права та тіснішої співпраці з такими ж партнерами з євроатлантичної спільноти, чиї погляди вони поділяють однаковою мірою. Упевнена перемога Президента та його політичної партії – це чіткий мандат на реалізацію амбітних реформ.

За оцінками міжнародних спостерігачів, президентські та парламентські вибори в Україні проходили в суворій відповідності до міжнародних стандартів, що дозволило розгорнути вільний та чесний виборчий процес.

П’ять переможців формуватимуть нову Верховну Раду України. Партія чинного Президента «Слуга народу» займає лідируючі позиції з опозиційною партією «За життя», партією «Батьківщина», партією «Європейська солідарність» і, нарешті, партією «Голос». Зобов’язання, взяті на себе в маніфесті парламентськими партіями, мають чіткі та послідовні пріоритети на користь демократії. Екстремістські та ксенофобські партії не представлені в новому парламенті. Чотири з п’яти парламентських партій твердо дотримуються цілей європейської та євроатлантичної інтеграції України, які гарантують послідовне здійснення зовнішньої політики України.

Більшість голосів виборців стали явним доказом демократії в дії та свідченням глибокої політичної трансформації та прогресу, досягнутого Україною в останні роки. Апетит до змін та швидшої модернізації зростав - особливо серед підростаючих поколінь.

Переважна більшість, отримана партією «Слуга народу» на парламентських виборах, забезпечує президенту Зеленському міцну платформу для реалізації амбітних зобов’язань, які він взяв на себе у своїх заявах, включаючи: боротьбу з корупцією; забезпечення незалежність судової влади; криміналізацію незаконного збагачення та зняти депутатської недоторканості; демонополізацію та дерегуляцію економіки України; розвиток привабливого інвестиційного клімату та формування культури інновацій; сприяння розвитку цифрової економіки України; прискорення інтеграційного руху України до ЄС та НАТО.

Новий уряд зобов’язався зробити Україну сприятливою для бізнесу країною, яка залучатиме капітал, підприємців та стартапи у всьому світі, з сильним акцентом на цифрову економіку.

Безпосереднім пріоритетом є створення ефективного та професійного уряду. Президент заявив, що вважає за краще, щоб уряд очолював «професійний економіст ... абсолютно незалежний, який ніколи не обіймав посади прем’єр-міністра, президента чи лідера будь-якої парламентської фракції».

Тісне партнерство між Україною, її друзями та надійними союзниками залишається життєво важливим. Воно включатиме: підтримку чесного діалогу, продовження підтримки порядку денного реформ в Україні за допомогою залучення ресурсів, зберігання твердості у політиці невизнання політики Росії та санкцій проти неї, заклики до Росії звільнити політичних в’язнів.

Ці важливі вибори, що відбулися у 2019 році, являють собою останній етап у процесі трансформації, яку Україна вела, і стала справді незалежною та позитивною рольовою моделлю на пострадянському просторі.

Чи йдуть відносини з Росією у напрямку відновлення прав України?

Звичайно. Україна продовжує чинити опір незаконним діям Росії. Незважаючи на численні заяви про бажання швидкого миру, Кремль чітко демонструє намір вести гібридну війну проти України.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти рішення Московського суду про продовження незаконного тримання за гратами до 24 жовтня 2019 року 24 українських військовослужбовців, які були захоплені Російською Федерацією в Чорному морі 25 листопада 2018 року.

Тримання Росією під вартою 24 українських військовослужбовців та трьох військово-морських суден є грубим та триваючим порушенням суверенного імунітету, яким користуються як судна, так і військовослужбовці відповідно до Конвенції ООН з морського права та звичаєвого міжнародного права.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права наказав негайно і безумовно звільнити три українські військово-морські судна та 24 членів їхніх екіпажів. Невиконання обов’язку Росією щодо негайного звільнення суден та військовослужбовців становить порушення цього Наказу та Конвенції ООН з морського права. Рішення Московського суду є черговим порушення Росією міжнародного права та ще більше загострює спір між Росією і Україною.

Як було визнано в наказі Трибуналу від 25 травня, «триваюче позбавлення волі та свободи військовослужбовців України» є втручанням у суверенітет України та її міжнародні права, а також викликає гострі гуманітарні проблеми.

Інші дії російської сторони, які становлять неприховане втручання у внутрішні справи України як незалежної та суверенної держави, - це нові спроби російської влади розширити спрощену процедуру отримання громадянства Російської Федерації для громадян України - жителів тимчасово окупованих регіонів Донецької та Луганської областей України. Ці дії становлять серйозну загрозу безпеці по всій Європі. Симптоматично, що цю провокацію зроблено у відповідь на ініціативи української сторони з деескалації ситуації. Незважаючи на численні заяви про прагнення якнайшвидшого встановлення миру, Кремль своїми діями демонструє відвертий намір продовжувати гібридну війну проти України. На тлі цих дій Кремля Міністерство закордонних справ вже встановило перелік заходів щодо захисту національної безпеки, законних прав та інтересів громадян України, відповідно до міжнародного права та законодавства України.

Крім того, українська сторона продовжує закликати звільнити всіх громадян України, які є заручниками Кремля в Росії та окупованому українському Криму, серед яких – Олег Сенцов, Роман Сущенко, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Павло Гриб та інші.

Як відбувається співпраця з Сенегалом та Африкою?

Цього року Україна посилила свою присутність у Західноафриканському регіоні. У лютому у столиці Ліберії – Монровії – було відкрито Почесне консульство України. Продовжують діяти Почесні консульства України в Конакрі, Абіджані та Браззавілі.

У першому півріччі 2019 року у галузі торговельно-економічного співробітництва обсяг торгівлі між Україною та Сенегалом склав 73,3 млн. доларів США. Основними статтями українського експорту були чорні метали, зернові культури, тваринні жири та рослинні олії.

Сенегальський експорт в Україну складався в основному з руд, пластмас і полімерних матеріалів, риби та молюсків, овочів.

Однією з найважливіших подій у сфері двостороннього співробітництва між нашими країнами має стати відкриття найближчим часом у Дакарі представництва заводу КрАЗ, який виробляє вантажні автомобілі. Це наочно демонструє, що економічні зв’язки між Україною та Сенегалом залишаються високими та будуть зростати далі.

Оригінальний текст статті: https://senegaalnet.com/anton-barabulia-charge-daffaires-dukraine-au-senegal-lukraine-est-devenue-plus-forte/

ПУ в Сенегалі, S.THIAM

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux