Інтерв'ю Посла України Андрія Заяця сенегальському щоденнику "Ле Солей"
Опубліковано 28 листопада 2012 року о 16:16

Сенегальська щоденна газета „Ле Солей” від 17.08.2012Андрій Заяць, Посол України:

„Сенегал є для нашої країни дуже перспективним партнером”.Україна прийняла рішення про відкриття свого Посольства у Дакарі, перенісши його з Конакрі. Андрій Заяць, Посол цієї країни розповідає про співпрацю з Сенегалом, який є дуже перспективним партнером для України – третього світового експортера пшениці.- Пане Посол, Україна прийняла рішення про відкриття свого регіонального Посольства в Дакарі. Як Ви пояснюєте цей вибір?

- Передусім хотів би зазначити, що Україна є найбільш представленою державою колишнього СРСР на Африканському континенті і має тут 12 Посольств. Дакар справді є найбільш вдалим вибором з огляду на свою геополітичну позицію, стабільність державних інституцій і передусім свої демократичні традиції. Прийняттю рішення про відкриття Посольства в Дакарі передував ґрунтовний аналіз. З 2009 року ми змогли чимало зробити, результати цієї праці переконали українське керівництво в доцільності відкриття Посольства саме в Дакарі.

- З 2009 року Ви були Послом України в Дакарі з резиденцією в Конакрі. В якій стадії нині перебуває українсько-сенегальська співпраця?

- Раніше наші двосторонні контакти були спорадичними і співпраця була практично відсутня. За більш ніж 2 роки ми докорінно змінили становище. 2011 року відбувся візит Міністра закордонних справ Сенегалу до України. Його супроводжували високі посадовці міністерств енергетики, юстиції, транспорту, що дозволило більш чітко визначити спільні інтереси наших країн. Приватний сектор економіки також сказав своє слово, оскільки президенти ТПП підписали угоду про співпрацю. Здійснена значна робота з узгодження проектів міжнародних договорів, серед яких Угода про взаємний захист інвестицій і Меморандум щодо боротьби з відмиванням грошей. Сподіваємося, що до кінця поточного року чимало угод буде підписано, оскільки їх значна частина вже погоджена.

- Що зроблено в торговельно-економічній галузі?

- Слід підкреслити, що за 3 роки ми потроїли обсяги двосторонньої торгівлі. 2011 року вони склали майже 100 млн. дол. США. і мають добру висхідну динаміку. ТПП вже уклали угоду про співробітництво, відкриття Посольства в Дакарі полегшить отримання українських віз представниками ділових кіл Сенегалу. Впевнений, що товарообіг і надалі зростатиме.

В галузі аграрної науки ми передали свої пропозиції щодо селекції ВРХ до Сенегальського інституту аграрних досліджень. Ми також готові супроводжувати сенегальських учених у їхніх дослідах з вирощування пшениці. Адже Україна нині є третім світовим виробником зернових. 2011 року їх валовий збір перевищив 54 млн. т. Наш досвід селекції нових сортів пшениці може стати в нагоді сенегальським колегам.

- В галузі енергетики Сенегал продовжує стикатися з проблемами. Чи готова Україна передати свій досвід?

- 2011 року Сенегал повідомив нам про свій інтерес до цієї тематики. Оскільки це був період перед виборами, сподіваємося, що новий уряд відреагує на наші пропозиції. В галузі сонячної енергетики 2011 року в Україні введено в дію найпотужнішу електростанцію в Європі.

- Оскільки Сенегал є країною, що розвивається, розкажіть про стан справ зі здобуттям технічної та університетської освіти?

- У галузі вищої освіти Сенегал може розраховувати на Україну. Цього року ми знову надали 10 державних стипендій, продовжуючи практику, започатковану 2008 року. Йдеться про здобуття повної вищої освіти протягом принаймні 5 років. В рамках співпраці з Африкою уряд України надав цього року загалом 320 стипендій.

Є також молоді сенегальці, які вирушають здобувати вищу освіту до України за власний рахунок. Минулого року після відбору і тестування ми видали вашим студентам 37 віз з метою навчання.

Відколи я прибув до Дакару, чимало ректорів українських університетів вже звернулися з проханням сприяти поширенню інформації про можливості здобуття освіти в Україні. Хотів би підкреслити, що сенегальські студенти через добрий рівень базової підготовки мають в Україні дуже добру репутацію. Студенти можуть отримувати освіту двома мовами. Багато українських ВНЗ мають угоди про співпрацю з французькими університетами. 2011 року Україна прийняла близько 47 тисяч іноземних студентів. Плануємо також налагодити прямі контакти між нашими університетами.

- Коли Ви працювали в Конакрі, Ви стежили за президентськими виборами в Сенегалі. Якою є Ваша думка щодо сенегальської демократії?

- Протягом більш ніж чотирьох років свого перебування в Західній Африці я уважно стежу за розвитком становища в сусідніх країнах. Можу констатувати, що Сенегал є унікальним у регіоні. Сенегал переконує не промовами, а конкретним прикладом. Необхідно, щоби приклад Сенегалу допоміг зупинити поширення політики окремих керівників, безвідповідальних щодо власних народів.Інтерв’ю взяв Ель хадж Абдулай Тіам.
Вгору

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux