Інтерв'ю Заступника Міністра закордонних справ України Віктора Майка івуарійській газеті "Фратерніте Матен"
Опубліковано 15 лютого 2013 року о 17:01

Щоденна івуарійська газета „Фратерніте Матен” 15.02.2013

 

Віктор Майко, Заступник Міністра закордонних справ України:

„Ми розглядаємо можливість створення

крупного м’ясомолочного виробництва”

 

- Пане Заступнику Міністра, чим зумовлений Ваш майбутній візит до Кот-дІвуару?

 - Мій візит до Абіджану є першим офіційним контактом на високому рівні між нашими країнами. Нещодавно Україна та Кот-д’Івуар відзначили 20-річчя встановлення дипломатичних відносин. Президент України Віктор Янукович доручив мені передати своєму івуарійському колезі послання, в якому наголошується істотному прогресі, дросягнутому в розвитку багатогранної двосторонньої співпраці. Протягом останніх років африканський вектор української зовнішньої політики значно активізувався. З огляду на провідну роль Кот-д’Івуару в регіоні ми вважаємо, що настав час вивести наші відносини на якісно вищий рівень. Вирішенню цього завдання слугуватимуть заплановані в Абіджані переговори. Їх високий рівень є практичним свідченням інтересу до розвитку співпраці.

 - Яким є двосторонній товарообіг?

 - Двосторонні відносини  у 1990-х і на початку 2000-х років носили радше епізодичний характер. Ми вирішили виправити це становище шляхом призначення у 2009 р. Посла України та відкриття Почесного консульства в Абіджані. З того часу чимало зроблено. Зокрема, порівняно з 2001 роком обсяг двосторонньої торгівлі зріс у 8 разів, що нині робить Кот-д’Івуар нашим другим торговельним партнером у Західній і Центральній Африці. Погодьтеся, що товарообіг більше, ніж 200 млн. дол. США на рік – не такий вже й поганий результат для країн, які все ще так мало знають одна одну. Ті глибокі структурні реформи, що сьогодні проводяться в івуарійській економіці, притаманний їй протягом останнього часу динамізм, дають нам  підстави з оптимізмом дивитися на майбутнє. З цією метою під час переговорів ми запропонуємо в стислі строки підготувати до підписання Угоду про сприяння та взаємний захист інвестицій. Вона стане наріжним каменем розширення торговельного співробітництва на інвестиційну співпрацю.

 - Україна відома у світі своєю потужною аграрно-промисловою галуззю. Чи Ви плануєте під час переговорів зробити пропозиції у цій сфері?

 - Справді, Україна є провідним світовим експортером соняшникової олії, входить до світової десятки експортерів пшениці, кукурудзи, ячменю. Маємо також сильні позиції в м’ясомолочній галузі. Ми звернули увагу, що, на відміну від багатьох держав Африки, українські зернові безпосередньо до Кот-д’Івуару не постачаються, що має відповідні наслідки при ціноутворенні. Маємо намір запропонувати івуарійським колегам встановити прямі контакти. Крім того, нині наші агропромислові холдинги вивчають нещодавно надану їм інформацію щодо умов створення в Кот-д’Івуарі крупних м’ясомолочних комплексів. Сподіваюся, що ця експертна робота буде невдовзі завершена, і Україна зможе зробити свій внесок у зміцнення продовольчої безпеки Вашої країни, а також принести передові світові технології в цій сфері.

 - Відомо, що Україна приймає на навчання багато іноземних студентів. Що може Ваша держава запропонувати Кот-дІвуару для підготовки кваліфікованих національних кадрів?

 - Ми протягом багатьох років проводимо політику „відкритих дверей” для іноземної молоді, яка бажає здобути вищу освіту в Україні. Наша система вищої освіти повністю інтегрована до європейської. Ми є учасниками Болонського процесу та Лісабонської конвенції 1997 року про визнання кваліфікацій, що стосуються вищої освіти, в європейському регіоні. Наша участь у цих інтеграційних механізмах та висока якість вищої освіти зумовлюють те, що нині понад 60 тис. іноземців навчаються в українських ВНЗ. Щороку десятки молодих івуарійців вирушають на навчання до України. Під час візиту маю намір запропонувати збільшення кількості державних стипендій для Кот-д’Івуару вже з 2013/2014 навчального року. Це буде ще одним нашим внеском у справу модернізації івуарійської економіки.

Fraternité Matin, Віктор Майко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux